Sobota 14. května patřila v Praze vozům Rolls-Royce a Bentley a dalším veteránům + video

Autor: Tisková zpráva - 16. 5. 2016


Pražská městská část Dubeč vykazovala v sobotu 14. května zvýšený výskyt exkluzivních aut značek Rolls-Royce a Bentley, ale i automobilových i motocyklových veteránů. Důvod to mělo jednoduchý. V tamějším parku se konal již třetí sraz vozů Rolls-Royce a Bentley a dalších veteránů, který pořádal Rolls-Royce & Bentley Club ČR ve spolupráci s automobilovým portálem auto-mania.cz.

Sraz se na stejném místě konal již po třetí, vystavovatelé i návštěvníci již tedy věděli, kam přijet nebo přijít. Letos na akci dorazil rekordní počet lidí. Přijelo pět desítek vozů Rolls-Royce a Bentley a stovka dalších veteránů a mezi auty se pohybovalo na jeden a půl tisíce návštěvníků. Park byl již tradičně rozdělen do několika částí, ta vrchní patřila vozům Rolls-Royce a Bentley, spodní výstavě sportovních vozů a automobilovým i motocyklovým veteránům.

Na sraz přijely opravdové skvosty. Kromě zcela nových vozů Rolls-Royce Dawn a Bentley Bentayga, to bylo také několik předválečných vozů včetně majestátního modelu Phantom V, 25/30 a dalších modelů. Tradičně nejpočetněji byly zastoupeny modely Silver Shadow a Silver Spirit. V jednom exempláři dorazil také poměrně vzácný Rolls-Royce Silver Seraph. Nechyběla ani bílo-černá dvojice moderních modelů Phantom v úpravě Mansory. Značka Bentley byla tradičně zastoupena zejména ve všech myslitelných verzích vozů Continental GT, k vidění byly nové i starší modely či sériové i upravené vozy.

Pořadatelé neustále rozšiřují program, a tak se návštěvníci srazu mohli nechat svézt historickým autobusem Škoda 706 RTO a nebo si prohlížet výstavu sportovních vozů. Zde nechybělo například skvělé Ferrari Testarossa, Maserati Quattroporte, Porsche 911 či 928. Pro potěchu oka byla připravena také výstava vozů BMW M. Ani ta nebyla zcela obyčejná, vystaveny byly nejen dva úplně nové modely BMW M4, ale hlavně dvě auta ceněné první generace M3 E30 – obě generace ve verzích coupé i cabriolet.

Neopomenutelným bodem programu byly speciální jízdy vozů Volkswagen Amarok, Land Rover Defender či Bentley Bentayga v lehkém terénu i přes brod v parku. Celým dnem provázel slovem herec Jaromír Nosek a hudbou kapela The Villains.

Také letos se jela spanilá jízda, ale byla odsunuta na pozdější odpolední hodinu, takže účast účastníků srazu nebyla nijak početná. Na odjezd z parku se můžete podívat v přiloženém videu:

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru