Ať se mi to líbí nebo ne, první sníh a mnou vážně nenáviděná zima, je za dveřmi. Meteorologové jsou přesvědčeni o tom, že nasněžit by mělo už v druhé půlce měsíce, a tak je vážně nasnadě poohlédnout se po zimních pneumatikách. A věřte, že i lehce ojeté letní gumy na sněhu prostě nejsou dobrý nápad. A můžete se tisíckrát spoléhat na to, že u vás ve městě nesněžilo už dva roky, tak proč by mělo zrovna teď.

Ale předvídat něco jako sníh prostě nejde. O tom, že letní gumy jsou problém a naopak zimní vám mohou z pořádného průšvihu pomoci, se můžete přesvědčit v přiloženém videu.

Kamera v autě natočí děsivě vyhlížející nehodu, kterou prý zapříčinily právě letní pneumatiky na sněhu. Bohužel to dotyčnému uklouzlo přesně ve chvíli, kdy kolem projíždělo další auto a kamion. Nepříjemná rána na sebe nenechala dlouho čekat. To, že nebyla úplně malá, dokazuje i letící celá přední část nabouraného vozu. Auto, ze kterého je celý incident natočený, naopak zjevně zimní pneumatiky má a vůbec ne špatné. To s jakou jistotou se nabouraným autům i letícímu nárazníku vyhne, je ukázkové.

Jak jste na tom vy? Už máte přezuto nebo ještě vyčkáváte?