Smutek pro všechny Subaristy. Ikonické STI končí. Zatím v Anglii, později všude

Autor: Anina Russová - 3. 11. 2017


Věděli jsme, že tento den jednou přijde. Jen jsme doufali, že se tak nestane tak brzy. O čem mluvíme? O tom, že podle Subaru nastal ten správný čas k tomu, aby uzavřelo ikonickou dobu jménem WRX STI. Ve Velké Británii se tak děje právě teď, u nás bychom se tohoto smutného faktu měli dočkat v celkem blízké budoucnosti.

Jasně, STI není úplně nejrychlejší. Není ani nejmodernější. Ale je to auto, které nabídne takovou dávku emocí, energie a chuti po tom ukusovat asfalt svým osobitým stylem, jaký asi žádné jiné auto řidiči neposkytne. Musíte mít vlastní styl, musíte milovat řízení a auta ve své původní podstatě, abyste byli schopni naplno ocenit kvality tohoto vozu.

Jenomže proti němu se postavila současná moderní, ale uniformní doba, kterou prostě tak puristický vůz neměl šanci ustát. Bohužel pro nás všechny. :( Proto se japonská značka rozhodla, že jeho výrobu ukončí. Naplno se to projevilo ve Velké Británii, kde je v současné době na trhu takzvaná Final Edition, kterou značka zákazníkům nabídla jen v omezeném počtu 150 kusů.

Nejde ale o žádnou super speciální verzi. Final Edition nabídne přepracovaný pohon všech kol, který ale má i současná, zbrusu nová verze STI, které se prodává i u nás. Mimo to konečná edice přijíždí i s 19″ koly, posílenými brzdami Brembo se žlutě lakovanými brzdiči nebo nápisy Final Edition na dveřích. V interiéru nabídne dekor v lesklé černé barvě, anatomické sedačky v červené a černé barvě nebo červeně obšitý volant a řadící páku.

Vůz se začal v Anglii prodávat začátkem listopadu a prý je o něj velký zájem. I u nás se budeme muset rozloučit. Jestli to bude podobnou limitovanou edicí, to nevíme. Tušíme ale, že to bude už během příštího roku. :( A nástupce STI? Toho se nejspíš nedočkáme. Tedy, jak se to vezme. Subaru totiž už představilo novou generaci modelu Impreza, která jde do prodeje ještě koncem listopadu. Jistě půjde o skvělé auto, jak je u Subaru ostatně zvykem, ale STI to prostě nebude.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru