Slovenský podnikatel prodává své Bugatti. Se stočeným tachometrem

Autor: Anina Russová -   8. 5. 2017


Stáčení najetých kilometrů je stále více postihováno a úřady se mu, zatím marně, snaží zamezovat, jak je to jen možné. Stáčí se hlavně u bazarových aut, která se tak lépe prodávají. Někteří kupující totiž na to magické číslo, tedy kolik má auto najeto, až bezmyšlenkovitě slyší a takovým se pak dá snadno prodat i absolutní šrot za cenu lehce jetého auta.

Že se ale někdy setkáme se stočeným tachometrem u extrémně jedinečného a luxusního auta, to jsme nečekali. Ale stalo se. Jistý, velmi kontroverzní slovenský podnikatel Ladislav Bašternák prodává se Bugatti Veyron, které má na tachometru 17 680 kilometrů, které s ním najel od roku 2009.

Až potud je vše v pořádku. Ale slovenská média si dala trochu práce a přišla na to, že dle webu stkonile.sk měl Veyron v roce 2013 na tachometru 26 177 kilometrů. O dva roky později to bylo už jen 16 460 km. Tím to ale nekončí. 11. dubna letošního roku bylo na tachometru 16 547 kilometrů. Otázkou tedy je, jestli dotyčný podnikatel auto opravdu pravidelně stáčel, nebo jestli jsou na STK místní technici ne úplně chytří a do systému zadávali nesmysly.

Necháme na vás, která varianta je podle vás pravděpodobnější. Každopádně tohle Bugatti může být vaše za v přepočtu 32 milionů korun.

 

 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *