Představte si, že si přijedete do ruční myčky umýt auto a místo toho, že byste stáli ve frontě za jinými řidiči, kteří si chtějí umýt auto, čekáte, až si tam nějaký člověk umyje slona. Blbost? Nikoliv, tohle se vážně stalo včera v Kutné Hoře.

Tamější cirkusáci se rozhodli dopřát slonovi (respektive slonici jménem Baby Aurelia) očistu a nenapadlo je nic lepšího, než s ním vyrazit do ruční myčky na auta. Slona tam řádně ostříkali, namočili saponátem a pak opět spláchli. Muž, který tam slona myl, tvrdil, že saponát – ač určený na mytí automobilů – slonovi neublíží. Prý si ho nejdříve vyzkoušel na sobě a když viděl, že se mu nic nestalo, rozhodl se ho použít i na slona.

Slon drží, čeká, až ho muž umyje. Podle veterinářů, kteří slona ještě týž večer zkontrolovali, mu prý saponát neublížil. Rozhodli se však, že ho budou ještě několik dní zkoumat. Celý případem se zabývá veterinární správa.

Protože moderní doba přeje chytrým telefonům, z místa vzniklo několik fotografií, ale i video, které můžete níže zhlédnout.