Ferrari představilo roadster LaFerrari Aperta teprve před pár týdny na autosalonu v Paříži. Jde o přísně limitovanou edici hypersportu LaFerrari.

Reklamou nás provede pilot F1, který jezdí ve stáji Scuderia Ferrari, Sebastian Vettel. Ten s autem odjede z garáže až na závodní okruh a přitom se mu různě v odrazech zobrazuje celá závodní historie automobilky až po současný monopost Formule 1. Ve videu se objeví i místo, ve kterém byly poprvé zachyceny spy fotky tohoto vozu Bylo to začátkem září v Barceloně.

Pod kapotou se nachází shodná pohonná jednotka, kterou používá verze coupé. Jde o kombinaci vidlicového dvanáctiválce s objemem 6,3 litru a elektromotoru. Výkon dvanáctiválce je 588 kW/800 koní, k tomu připočtěte 163 koní hybridního systému podobného tomu, který si říká KERS z Formule 1. Kombinovaný výkon dosahuje 708 kW/963 koní a z nuly na 300 km/h LaFerrari zrychlí za pouhých 15 sekund. Z 0 na 100 km/h LaFerrari Aperta zrychlí za méně než tři sekundy, 200 km/h zvládne za 7,1 sekundy.

LaFerrari Aperta vzniklo jako oslava 70. výročí značky a bude vyrobeno 209 aut. Všechny však měly své zájemce už dávno předtím, než vůbec bylo auto představeno. Dvě stovky jich zamíří mezi zákazníky, zbylých devět bude sloužit automobilce pro reklamní účely.