U podobných zpráv vždy přemýšlíme, jak se může stát, že někdo prostě zapomene na své auto. Navíc často hodně drahé auto! Ale děje se to. I Lamborghini Miura, o které vám dnes povíme, zůstalo pár let zavřené ve stodole, ačkoliv předtím mělo celkem zajímavý život.

Tahle Miura má číslo podvozku 4245 a je z roku 1969. V roce 1971 ji koupila německá reklamní agentura Waltera Beckera, který s autem jezdil až do roku 1974. Následně ho prodal německému amatérskému závodnímu jezdci Hansi-Peteru Weberovi, který se o něj staral až do své smrti v roce 2015. Poté bylo auto odvezeno do stodoly přítele zemřelého závodníka, konkrétně do Schwarzwaldu, kde pár let zůstalo. Až před několika málo dny si na něj rodina Hanse-Petera zase vzpomněla a rozhodla se, že Lamborghini prodá.

Zajímavé je, že až na bezpečnostní pásy a blinkry je vše původní. Auto má najeto 29 020 kilometrů, což za více než 30 let života není mnoho. O pohon se stará V12 o objemu 3,9 litru, jehož výkon je 370 koní. Fakt je, že Miura asi bude chtít nějaký lehký servis, ale nic vážného by s její technikou být nemělo.

Aukční dům RM Sotheby’s Europe, který Lamborghini nabídne v jedné z podzimních aukcí, tvrdí, že cena bude hodně vysoká. Ostatně, každá Miura je drahá, tato je ale navíc ve skvělém stavu a má za sebou zajímavý příběh. I proto se odhaduje, že konečná cena vyšplhá na minimálně 1,2 milionu dolarů, tedy bezmála 28 milionů korun.