Škodovce stále chybí díly, tentokrát i airbagy. Její odbory zároveň potvrdily jméno nového elektromobilu

Autor: Anina Russová - Zdroj: Škodovácký odborář - Foto: Škoda - 2. 6. 2022


Odbory Škody Auto každý týden referují o stavu výroby v mladoboleslavské automobilce. Ačkoliv se snad vše postupně vrátí do starých kolejí, zatím jsou stále problémy s nedostatkem čipů a některých dílů. Škodovácký odborář kromě toho ale vypustil do světa pojmenování chystaného elektromobilu, který by měl dorazit až v roce 2025.

Polovodiče, airbagy i kabely

Před několika týdny to byly právě odbory, které nastínily, že by se situace ve výrobě mohla v následujících měsících pomalu vracet do normálu. Zjevně se to ale děje jen velmi pomalu. „Výrobu bohužel i v dalším týdnu bude brzdit nedostatek dílů do výroby. Firma se dál potýká nejen s nedostatkem polovodičů, ale také airbagů z Maďarska, kabelových svazků z Ukrajiny, spínačů, USB rozdělovačů, řídících jednotek a dalších součástí vozů. Také v příštím týdnu je proto potřeba počítat se zrušenými směnami či s omezeným provozem,“ napsal Škodovácký odborář.

Přečtěte si také:  Odbory Škody upozornily na stále nedostatečný počet dílů i snižování kapacity výroby

Odbory ale zaměstnancům vyjednávají náhradu mzdy ve výši 80 % průměrného platu, což dle nich představuje asi denní výdělek.

Nový elektromobil má jméno

O tom, že škodovka plánuje několik nových elektromobilů, už se nějaký ten pátek hovoří. Jeden z nich by měl přijít v roce 2025. Škodovácký odborář ve svém aktuálním vydání napsal: „Tento týden bude znovu zkouška průjezdnosti vozu Elroq mezi jednotlivými úseky. Opakuje se také zkouška výroby na vůz Enyaq a to v jedné směně 166 Enyaqů.“

Přečtěte si také:  Škoda posílila v Mladé Boleslavi výrobu kabelových svazků. Další vyrábí v Maroku a v Rumunsku

Pojem Elroq není v rámci škodovky ničím neznámým, automobilka si jej už začátkem loňského roku nechala registrovat. Dnes už víme, že půjde o malé SUV, tedy městský elektromobil. Ovšem podrobnosti a technické specifikace automobilka ještě nijak nekomentovala.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *