Škoda zveřejnila designové skici nového modelu Kodiaq RS

Autor: Tisková zpráva - 20. 9. 2018


Škoda poprvé poskytla prostřednictvím dvou designových skic celkovou podobu nového SUV Kodiaq RS. Detaily karoserie v lesklém černém provedení dotvářejí dynamický vzhled nového špičkového SUV. Jako první SUV značky ponese kombinaci písmen RS, kterou Škoda označuje své mimořádně sportovní modely. Emocionální design žije ze souhry elegantních linií, sportovních kontur a pro SUV typické robustnosti. Kodiaq RS s motorem o výkonu 176 kW/240 koní bude mít světovou premiéru v říjnu na autosalonu v Paříži.

Široká a trojrozměrným dojmem působící maska chladiče dodává novince působivý vzhled. V lesklém černém laku zdůrazňuje sportovní charakter SUV, které exkluzivně disponuje nejsilnějším sériovým vznětovým motorem v historii české automobilky. Také střešní nosič, rámečky oken a vnější zpětná zrcátka se lesknou ve sportovním černém odstínu. Poprvé na modelu kategorie SUV nabízí škodovka pro model Kodiaq RS modrou metalickou barvu Race. Jako první člen rodiny RS v kategorii SUV ponese na masce chladiče a na zádi nové, moderní logo RS s písmenem V (jako vítězství) v červené barvě.

Nově tvarovaný nárazník vpředu a vzadu

Škoda exkluzivně pro tento model vyvinula nové nárazníky. Součástí standardní výbavy jsou Full-LED světlomety s krystalickou strukturou odkazující na tradicí výroby českého křišťálu. Součástí zadního nárazníku je integrovaná odrazka, která se táhne přes celou šířku vozu – typický znak všech modelů značky v provedení RS. Pod zadním nárazníkem jsou dvě výrazné koncovky výfuku.

První vůz značky s dvacetipalcovými koly z lehké slitiny ve standardu

Kodiaq RS je prvním modelem značky, který má v sériové výbavě dvacetipalcová kola Xtreme z lehké slitiny, která naznačují dynamický potenciál vozu. Pro mimořádné jízdní vlastnosti vozu je dimenzována i brzdová soustava s výraznými sedmnáctipalcovými červeně lakovanými brzdovými třmeny.

S modelem Kodiaq RS přenesla značka designový jazyk svých sportovních modelů poprvé i do segmentu SUV a vytvořila tak jedinečnou produktovou identitu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru