Skoda_Enyaq_iV-Wallbox

Škoda činí další kroky na cestě k elektromobilitě zcela připravené pro každodenní používání. Značka Škoda v rámci svého iV ekosystému nově nabízí i wallboxy pro domácí využití nebo pro provoz ve firmách. Karta Powerpass umožňuje pohodlné nabíjení vozů Škoda iV na cestách. Škoda Wallbox iV se nabízí ve dvou provedeních a plní veškeré individuální potřeby a požadavky zákazníků – od běžného řidiče až po provozovatele vozových parků. Rozsáhlý servisní balíček značky Škoda zahrnuje kromě detailního poradenství rovněž instalaci boxu na místě a jeho pozdější servis. Nabíjecí aplikace nebo karta Powerpass nabízí nejen přístup k až 195.000 nabíjecích stanic v celé Evropě, ale také pohodlné měsíční vyúčtování.

Škoda Wallboxy iV umožňují rychlé a pohodlné nabíjení elektrifikovaných vozidel. Wallboxy řady iV lze komfortně využívat ve vlastní domácnosti, navíc však mohou nabíjecí zařízení sloužit také jako benefit například pro zaměstnance ve firmách nebo pro zákazníky v soukromých hotelech či restauracích. Díky jejich robustní konstrukci a odolnosti vůči povětrnostním vlivům je lze využívat stejně dobře v budovách i pod širým nebem. Wallboxy jsou k dispozici s třífázovým připojením a je možné je flexibilně připojit ke stávající elektroinstalaci.

Přečtěte si také:  Britové v 80. letech postavili šestidveřovou limuzínu z klasické škodovky. Jezdí dodnes

Wallboxy tak představují důležitou součást Škoda iV ekosystému, který zákazníkům značky Škoda nabízí komplexní servisní služby související s elektromobilitou. Ty kromě služeb mobility zahrnují také kartu Powerpass, díky které uživateli stačí jediná karta Powerpass nebo aplikace Powerpass v chytrém telefonu k tomu, aby pohodlně a nekomplikovaně nabíjel svůj vůz u téměř 80 % všech evropských dobíjecích stanic.

Škoda Wallbox iV ve dvou různých variantách

Škoda AUTO uvádí dvě různá provedení Škoda Wallboxu iV: Základním provedením je Škoda iV Charger Connect, který disponuje připojením prostřednictvím LAN a wi-fi a nabízí díky tomu řadu dalších funkcí. Proces nabíjení lze například pomocí aplikace Powerpass řídit i na dálku, kromě toho tento typ wallboxu disponuje i RFID-čtečkou, která zabraňuje jeho zneužití, a to třeba v parkovacích domech. Špičkovým typem wallboxu v nabídce je Škoda iV Charger Connect+ nabízející další možnosti dálkového ovládání. Tento wallbox vedle LAN a wi-fi disponuje také připojením LTE a díky tomu je schopen prostřednictvím mobilní sítě komunikovat se serverem. Kromě RFID-čtečky je v něm současně integrován i certifikovaný elektroměr, který umožňuje sledovat spotřebu prostřednictvím aplikace Powerpass.

Skoda-Wallbox

Doba nabíjení závisí na výkonu wallboxu a na kapacitě vozu

Škoda Wallbox iV umožňuje v závislosti na kapacitě konkrétního vozu nabíjení výkonem až 11 kW. Výkon nabíjení 11 kW dokáže díky třífázovému připojení za 7,5h dobít na 100 % i zcela vybitý model Škoda Enyaq 80 iV s baterií o kapacitě 82 kWh (77 kWh netto). Škoda Superb iV s plug-in hybridním pohonem umožňuje maximální nabíjecí výkon 3,6 kW. Jeho vybitá baterie o kapacitě 13 kWh (10,4 kWh netto) se tak kompletně nabije za 3,5 hodiny.

Přečtěte si také:  Škodovka už chystá novou Fabii. Bude větší a nabídne pětici motorů

Služby elektromobility pod jednou střechou

Služby, které prodejci značky Škoda svým zákazníkům poskytují, však dalece přesahují rámec pouhého prodeje wallboxů. Každý zákazník má k dispozici lokálního instalačního partnera, který zajistí bezproblémové zprovoznění wallboxu. Instalační partner po online kontrole nejprve na místě prověří, zda vedení a jističe splňují veškeré nezbytné bezpečnostní požadavky. Po kladném výsledku této kontroly partner wallbox nainstaluje a zároveň se stará o jeho servis. Zákazníci, kteří si pořizují vůz řady Škoda iV, si mohou Škoda Wallbox iV zakoupit přímo se svým novým automobilem.

2020-Skoda-OCTAVIA_RS_iV-nabijeni

Nabíjecí aplikace Powerpass se třemi tarify a měsíčním vyúčtováním

Powerpass umožňuje majitelům čistě elektrických modelů Škoda Enyaq iV a Škoda Citigoe iV, popřípadě vozů Octavia iV a Superb iV s plug-in hybridním pohonem, na cestách pohodlně využívat až 195.000 dobíjecích stanic v celé Evropě. Kromě veřejných rychlonabíjecích stanic celoevropské sítě IONITY sem patří také veřejně přístupné nabíjecí stanice autorizovaných prodejců značky Škoda a další veřejné nabíjecí stanice jiných provozovatelů. Proces nabíjení se spustí velice snadno pomocí karty Powerpass s RFID-čipem (RFID: Radio Frequency Identification) nebo pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Přečtěte si také:  CUPRA uvádí na český trh nový Leon. Zatím jen jako hybrid za milion

Vyúčtování je prováděno na měsíční bázi a na výběr jsou tři tarifní modely. Powerpass bude zaváděn postupně v průběhu 2. kvartálu 2021.