skoda-kodiaq-western

ŠKODA ve Španělsku podporuje mekku westernů novým projektem mobility ,The Desert Cowboys’- video

Autor: Tisková zpráva - 28. 7. 2017


Španělské zastoupení značky ŠKODA oživuje Divoký západ: Prostřednictvím neobvyklého projektu mobility ,The Desert Cowboys‘ poskytuje česká automobilka podporu strukturálně slabým městům a obcím ve španělské poušti Tabernas. Před touto kulisou v minulosti vzniklo mnoho světoznámých westernů patřících ke klasice tohoto žánru. Dnes tento region v provincii Almería trpí poklesem počtu obyvatelstva, který se v uplynulých desetiletích snížil na polovinu. Španělský importér vozů ŠKODA si stanovil za cíl, že oblasti, ve které se má obnovit natáčení filmů, pomůže získat zašlý lesk a urychlit tak hospodářský rozvoj. Navíc se angažuje s celou řadou projektů určených pro místní obyvatele. K nim patří zřízení bezplatné taxislužby, v níž hraje hlavní roli vůz ŠKODA KODIAQ, coby moderní poštovní dostavník. Navíc značka podporuje jako oficiální sponzor filmový festival Almería Western.

V 60. a 70. letech 20. století zažíval žánr ,spaghetti western‘ zlaté časy. Filmy z této doby, které patří ke klasice, napomohly získat světovou slávu nejen režisérům Sergiu Leonemu a Davidu Leanovi, ale také mnoha umělcům, k nimž patří Clint Eastwood, Burt Lancaster, Orson Welles a Henry Fonda. Velká část těchto filmařských děl byla natočena ve španělské poušti Tabernas v Andalusii, jejíž chudá krajina sloužila jako ideální kulisa pro mezinárodní produkci westernů. Ročně tak v provincii Almería vzniklo až 50 filmů.

S klesající oblibou westernového žánru skončila také prosperita pouště Tabernas. V roce 2016 zde bylo natočeno pouhých pět filmů. Celkově trpí strukturálně slabá oblast na jihu Španělska masivním odlivem obyvatelstva. Mnoho měst, jako například Marchalico, Hueli a Marcheño, se mezitím kompletně vylidnilo. Tato problematika se týká také mnoha dalších regionů v zemi: od roku 2000 se podle oficiální statistiky v celém Španělsku snížil počet vesnic s méně než 100 obyvateli z 358 na 1286.

ŠKODA pomůže poušti k novému rozkvětu

Španělské zastoupení značky ŠKODA se ve spolupráci s mateřskou společností ŠKODA AUTO chopilo iniciativy proto, aby zvrátilo tento neblahý trend nejen v bývalé španělské mekce filmu, ale také v dalších regionech Evropy. Pomocí projektu ,The Desert Cowboys‘ chce vdechnout poušti Tabernas nový život. Ve středu pozornosti přitom stojí vůz ŠKODA KODIAQ, který spojuje na způsob moderního poštovního dostavníku 21. století jednotlivé obce ležící z části ve velké vzdálenosti od sebe a slouží přitom jako bezplatná taxislužba. První velké SUV značky ŠKODA má pro tento účel ideální předpoklady: ŠKODA KODIAQ disponuje největším zavazadlovým prostorem ve své třídě, až sedmi místy k sezení a více než 30 chytrými řešeními. Díky inovativním řešením v oblasti konektivity a moderním asistenčním systémům dorazí toto SUV, které může mít na přání pohon všech kol a dvouspojkovou převodovku DSG, i v nevlídné andaluské poušti vždy bezpečně do cíle.

Na webových stránkách www.thedesertcowboys.com informuje španělské zastoupení značky ŠKODA ve spolupráci s mateřskou společností ŠKODA AUTO prostřednictvím zábavných videí natočených ve westernovém stylu o této akci a vypráví příběhy o lidech, kteří z tohoto projektu bezprostředně těží. Podobně jako za dob zlaté éry filmu v regionu vystupují vedle vozu ŠKODA KODIAQ také někteří obyvatelé pouště Tabernas. Společně bojují proti osamělosti a budují nové mosty. ŠKODA si projektem ,The Desert Cowboys‘ stanovila ambiciózní cíl: Aby mohl vůz KODIAQ propojit jednotlivé obce mezi sebou, má video týkající se akce dosáhnout minimálního počtu pěti milionů zhlédnutí. Tím přispěje každý uživatel internetu svým dílem k úspěchu projektu a pomůže strukturálně slabému regionu na jihu Evropy dosáhnout nové prosperity.

Španělské zastoupení značky ŠKODA se na víc angažuje jako oficiální sponzor Almería Western Film Festival, který se bude konat letos na podzim od 11. do 14. října. Akce, při níž se všechno točí kolem fascinace westernem, přiláká do pouště Tabernas každoročně od roku 2011 hosty z celého světa a staví do popředí atraktivitu provincie Almería pro filmování i pro turistiku.

ŠKODA ve Španělsku bere svou společenskou odpovědnost velmi vážně a zasazuje se mimo jiné za zájmy lidí, kteří bydlí v odlehlých oblastech. V roce 2015 tak ŠKODA darovala městu Valdelinares – nejvýše položené obci Španělska – vůz OCTAVIA SCOUT s pohonem všech kol a tím zabránila uzavření místní školy.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru