skoda-odstavena_auta-parkoviste

Škoda už dokončila všechna auta, která byla odstavená kvůli nedostatku dílů

Autor: Pavel Srp - Zdroj: ČTK - Foto: Pavel Srp - 13. 5. 2023


Poslední tři roky nejsou pro výrobce automobilů jednoduché. Střídavě se potýkají s nedostatkem různých dílů, kvůli čemuž nebyli mnohdy schopní auta dodat zákazníkům. Výjimkou nebyla ani Škoda, která kvůli nedostatku některých dílů nemohla auta 100% dokončit a dodat je zákazníkům. Auta se tak hromadila na odstavných parkovištích, kde na chybějící díly čekala. Podle ČTK už ale Škoda všechna tato auta dokončila.

Ještě začátkem letošního roku čekalo na zkompletování necelých 30 tisíc škodovek, ale podle ČTK už jsou všechna tato auta hotová a dodaná zákazníkům. České tiskové kanceláři to potvrdil mluvčí českého zastoupení značky Škoda Pavel Jína. Podle něj už od 19. dubna vyrábí Škoda ve svých továrnách v Mladé Boleslavi a Kvasinách kompletní vozidla, která může rovnou dodat zákazníkům. 

Přečtěte si také:  Podle Sdružení automobilového průmyslu přinese norma Euro 7 vysoké náklady a zanedbatelné přínosy

„Díky opatřením, která jsme realizovali, a stabilizaci dodavatelů se situace neustále zlepšuje, ale i přesto zůstáváme pozorní a dodávky nepřetržitě sledujeme a výrobu optimalizujeme,“ uvedl pro ČTK vedoucí logistiky Škody David Strnad. Na stabilizaci výroby se podepsaly i upravené výbavy a specifikace vozidel. Škoda do ceníku zařadila několik výhodných paketů, které kombinují oblíbené příplatkové prvky tak, aby bylo jednodušší optimalizovat výrobu a dodávky dílů.

Blýská se na lepší časy. Letos v dubnu bylo meziročně zaregistrováno o čtvrtinu nových aut více

To, že všechna auta už jsou zkompletovaná, ale neznamená, že zákazníci na svá auta už nebudou čekat. Situace ve výrobě si sice stabilizovala a běží hladce, ovšem objednávky se nahromadily, jsou jich statisíce. Od objednávky do dodání vozu mohou zákazníci v případě některých modelů a výbav čekat i déle než rok.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *