Škoda ukázala první skicu interiéru nové generace modelu Fabia

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Škoda - Grafika: Škoda - 30. 4. 2021


Škoda odhaluje další detaily o novém modelu Fabia a oficiální designovou skicou přináší první představu o interiéru čtvrté generace tohoto automobilu. Interiér oblíbeného malého vozu, který je postaven na modulární platformě MQB-A0 koncernu Volkswagen, nabízí ještě více místa, lepší pocit prostornosti a svěží barvy. Součástí jsou i technologie z modelů vyšších tříd. Česká automobilka novými designovými akcenty dále rozvíjí interiérový koncept, který byl již použit u čtvrté generace modelu Octavia. Nová Škoda Fabia bude mít světovou premiéru na začátku května.

Nová čtvrtá generace modelu Škoda Fabia je poprvé postavena na modulární platformě MQB-A0 koncernu Volkswagen, a je tak delší i širší než její předchůdce. Větší interiér poskytuje cestujícím ještě lepší pocit prostornosti. Symetricky strukturovaná přístrojová deska se samostatně umístěnou centrální obrazovkou infotainmentu a barevnou dekorační lištou zdůrazňují šířku interiéru. Charakteristická linie pod centrální obrazovkou kopíruje motiv masky chladiče Škoda.

Přečtěte si také:  Škoda pokračuje v odhalování 4. generace modelu Fabia. Skica ukazuje výrazný posun v designu

Nový design umocňují velké kulaté boční výdechy ventilace, stejně jako barevné prvky středové konzole a vnitřní kliky předních dveří a nově navržené chromované rukojeti dveří. Jedna z designových skic také odhaluje výrazný nápis Fabia na boční straně přístrojové desky.

SKODA-FABIA-logo

Velká dotyková obrazovka jako centrální prvek

Velká samostatně stojící centrální obrazovka umocňuje vizuální dojem z interiéru nového modelu Škoda Fabia. Moderní infotainment systém a další funkce vozidla tak lze pohodlně ovládat pomocí dotykového displeje. Designová skica také ukazuje individuálně konfigurovatelný digitální přístrojový panel, který je již známý z větších modelů značky ŠKODA a je nyní poprvé k dispozici na přání i pro model Fabia. Světová premiéra čtvrté generace modelu Fabia se uskuteční na začátku května.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


2 názory na “Škoda ukázala první skicu interiéru nové generace modelu Fabia”

  1. Doufal jsem ze budete delat fabiu i v kombiku.ale pry nebude.diktuje vam nekdo co ko a co ne ?nebo mame svobodny trh,demokracii.uz jsem chystal penize na super kombika.a ted nevim co z tech skaredych,digitalnich aut volit.je mi to lito.sklamala me skodovka

  2. Max Bernard

    K čertu s centrálním infotainmentem a podobnejma fíčurama! Chci normální auto s mechanickými tlačítky, analogovým tachometrem, palivoměrem a teploměrem, ale zato s pořádným motorem. Nic víc nepotřebuju – a to najezdím kolem 50 tisíc km ročně…

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek