SKODATimeMachine_pocitacova-hra- (2)

ŠKODA Time Machine je nová závodní hra ve virtuální realitě

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: BRAINZSTUDIOS - 30. 8. 2020


ŠKODA AUTO představila v rámci oslav 125. výročí svého vzniku závodní hru ve virtuální realitě ŠKODA Time Machine. Zájemci si ji budou moci zahrát v expozici mladoboleslavského muzea a majitelé VR headsetu Oculus Quest si ji mohou zdarma stáhnout. ŠKODA AUTO ji totiž ve spolupráci s kreativním studiem Brainz Immersive publikuje na platformě SideQuest jako vůbec první značka na světě. 

Hráč se v rámci desetiminutového virtuálního zážitku ocitne v roli řidiče ikonických vozů značky ŠKODA. Jeho úkolem je co nejrychleji zajet závodní okruh pomocí série zrychlovačů a zpomalovačů umístěných na trati. Podle celkového časového skóre pak může získat zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili.

Přečtěte si také:  Před 115 lety vyjely do pražských ulic první čtyři “autodrožky” Laurin & Klement

“Během herního zážitku se řidiči pohybují fantastickou krajinou, která odráží zlomové etapy společnosti. Prvním vozem je ikonický model Voiturette A, následně se hráči svezou i vozem Škoda 1000 MB, Favorit nebo Octavia až po elektromobil ŠKODA VISION iV,” uvádí Tobias Talmon L’Armée. “Hravou formou si tak připomenou bohatou historii jedné z nejstarších automobilek na světě,” dodává. 

Volant z 3D tiskárny pro ještě lepší zážitek

Hra je již nyní dostupná v expozici ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi. Pro co nejautentičtější zážitek je zároveň doplněna o 3D tištěný volant, do kterého je vsazena dvojice ovladačů. Unikátní controller, který zatím na trhu s herním VR příslušenstvím chyběl, pro ŠKODA AUTO navrhl designér a držitel ocenění Red Dot Award Jakub Stedina: “Cílem bylo navrhnout volant tak, aby dobře padl do ruky a hráč byl závodem opravdu pohlcen. Samotný design se navíc inspiroval sportovními volanty konceptu Vision iV.” 

Přečtěte si také:  Stejná i úplně jiná: sériová vs. zbrusu nová Škoda Fabia Rally2. Jak moc se závoďák odlišuje?

Opravdoví fajnšmekři, kteří by si chtěli hru zahrát na svých vlastní VR brýlích, si mohou návod pro tisk volantu stáhnout zdarma. Automobilka ho zpřístupnila ve verzi pro domácí 3D tiskárny. Náklady na tisk příslušenství se pohybují v rozmezí několika stovek korun. 

SKODA-volant-3d_tisk-pocitacova-hra

Historii české automobilky prožije celý svět

Aby si hru mohl zahrát opravdu každý, bude hra kromě expozice muzea volně dostupná i skrze online distribuční službu SideQuest, určenou majitelům VR zařízení značky Oculus. ŠKODA AUTO je tak vůbec první značkou na světě, která publikuje hru na tomto herním tržišti.

Přečtěte si také:  První crash test v Československu byl proveden před 50 lety. Náraz se zkoušel na Škodě 100

“Původně jsme chtěli se ŠKODA Time Machine oslovit mezinárodní publikum na letošním ročníku ženevského Autosalonu. S ohledem na současnou situaci jsme ale nakonec s klientem proměnili celý koncept, kdy hra nebude exkluzivně určena pouze pro veletrhy, ale nabídneme ji společně s volantem všem příznivcům virtuální reality,” vysvětluje Robin Pultera, CEO kreativní agentury Brainz Immersive. Hru si tak budou moci stáhnout majitelé headsetu Oculus Quest kdekoliv na světě. 

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek