2022-facelift-Skoda_Karoq

Škoda se do USA nepodívá a Volkswagen ID.3 jako kabriolet nevznikne, prozradil Herbert Diess

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - 19. 2. 2022


Šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess je poměrně aktivní na sociálních sítích. V tomto týdnu si připravil na Redditu pro své fanoušky tzv.: ‚Ask Me Anything‘. Fanoušci se ho mohli ptát na to, co je zajímá a on jim odpovídal. Padla mimo jiné i otázka na to, zda se Škoda chystá do USA.

A odpověď na to byla docela rychlá a jednoduchá. Diess řekl, že v současnosti takové plány nejsou. Škoda se v současnosti soustřeďuje na trhy jako je Rusko, Indie a podobně. Souvisí s tím i fakt, že dostala na starosti celosvětově odpovědnost za podvozkovou platformu MQB-A0.

Přečtěte si také:  V Česku se zrodil sporťák. Škoda Design představuje závoďák Škoda Vision GT

Kromě výše zmíněných zemí to znamená soustředění na Afriku a země ASEAN (Brunej, Filipíny, Indonésie, Kambodža, Laos, Malajsie, Myanmar, Singapur, Thajsko a Vietnam) a Latinskou Ameriku. Možnosti výroby a vývoje škodovky jsou tak v současnosti podle něj zcela vytížené. Na indická verzi platformy MQB-A0 IN už v současnosti stojí dva modely: crossover Kushaq a nový sedan Slavia.

2021-Skoda_Kushaq- (1)
Škoda Kushaq otevírá novou éru značky v Indii | Foto: Škoda

Další otázky směřovaly i na Volkswagen a jeho naftové motory TDI. Podle Diesse se v USA naftové motory už neobjeví, německý výrobce vsadí na elektřinu. Chystá tu odhalení elektrického ID.Buzz. Premiéra by se měla oderát 9. března a o dva dny později už by mělo být auto vystaveno na filmovém a hudebním festivalu South by Southwest, který se bude konat v Austinu, hlavním městě státu Texas. Do prodeje by se v USA měl Volkswagen ID.Buzz dostat na rozdíl od Evropy během roku 2023. Na starém kontinentu to bude ještě letos.

Přečtěte si také:  Vyladit interiér na bezchybné poslouchání hudby, ale i telefonování není jednoduché

I na teaser kabrioletu Volkswagen ID.3, který před necelým rokem Volkswagen ukázal, padl dotaz. Diess odpověděl, že Volkswagen pracuje na „novém nápadu“. Nemá ale zase tak vysokou prioritu, výrobce pracuje na důležitějších elektromobilech. Jedním z nich bude i sériová verze konceptu ID.Space Vizzion, dalším by pak mohl být elektrický pick-up.

2019-koncept-Volkswagen_ID_Space_Vizzion
Koncept elektromobilu Volkswagen ID.Space Vizzion z roku 2019 | Foto: Volkswagen
Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek