2021-Skoda_Kushaq- (1)

Škoda převzala s okamžitou platností odpovědnost za vývoj již existující globální platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen. Na jejím základě budou koncernové značky Škoda a Volkswagen vyvíjet nové vstupní modely pro regiony s vysokým růstovým potenciálem, k nimž patří například Indie, Rusko, Afrika i země ASEAN a Latinské Ameriky. Po platformě MQB-A0-IN, kterou společnost Škoda Auto speciálně upravila pro indický trh, nyní česká automobilka poprvé přebírá odpovědnost za globální platformu.

Do realizace tohoto záměru Škoda Auto vkládá svou vysokou odbornost v oblasti vývoje, schopnost koordinace komplexních koncernových projektů a zkušenosti ze vstupních segmentů v jednotlivých regionech.

Přečtěte si také:  Škoda Favorit byla přelomovým autem, ale start výroby provázely problémy

“Převzetím odpovědnosti za globální platformu MQB-A0 zodpovídá společnost Škoda Auto poprvé za celosvětový vývoj platformy. Vkládáme do něj svou odbornost v oblasti vývoje, přebíráme ještě větší odpovědnost v koncernu Volkswagen a zároveň upevňujeme pozici sídla společnosti Škoda Auto coby důležité evropské lokality vývoje pro koncern. Jsem přesvědčen, že na základě globální platformy MQB-A0 se nám podaří získat spoustu nových zákazníků a posílíme postavení koncernu ve vstupních segmentech,” říká Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

“Díky naší rozsáhlé strategii platforem dosáhneme úspor z rozsahu, jejichž prostřednictvím budeme moci zákazníkům po celém světě nabízet moderní technologii a vysokou kvalitu za konkurenceschopné náklady. Na základě toho mohou velkoobjemové značky koncernu, k nimž patří Volkswagen a Škoda, zákazníkům rychle poskytovat produkty, které jsou ve velkoobjemovém segmentu jedinečné. Škoda, jako značka s velkými odbornými zkušenostmi v oblasti vstupní mobility, je optimálně připravena na to, aby v rámci koncernu Volkswagen převzala celosvětovou odpovědnost za další úspěšný vývoj globální platformy MQB-A0. Tímto způsobem vytvoříme synergie, které budou dále zvyšovat ziskovost v rámci skupiny velkoobjemových značek,” komentuje Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen.

Škodovka šije své modely na míru jednotlivým trhům. Auta se liší v Evropě, Číně, Indii i v Rusku

“Tým našich zaměstnanců Technického vývoje má hluboké znalosti o vstupních segmentech, což nyní zúročujeme při vývoji globální platformy MQB-A0. Je to pro nás skvělé ocenění a zároveň velká motivace, abychom tento projekt dovedli k úspěchu. Na bázi této platformy vzniknou nové modely, které budou přesně přizpůsobené rozmanitým potřebám zákazníků v různých regionech,” říká Johannes Neft, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Technického vývoje

Globální platforma MQB-A0 se bude používat po celém světě a sloužit jako základ pro nové modely se spalovacími motory ve vstupních segmentech. Pozornost přitom bude zaměřena na Indii, Latinskou Ameriku, Rusko, Afriku a země Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Na těchto trzích se vstupním segmentům přikládá zásadní význam, zároveň skýtají další potenciál růstu.

Škoda Auto: Vysoká odbornost v oblasti vývoje, dlouholeté zkušenosti ve vstupních segmentech

Koncern Volkswagen sází na vysokou odbornost společnosti Škoda Auto v oblasti vývoje i na dlouholeté zkušenosti ve vstupních segmentech, v nichž je cena významným faktorem. Česká automobilka již v koncernu Volkswagen zodpovídá za Indii, Rusko a severní Afriku. Začátkem června byla v závodě Chakan v indické Púně zahájena sériová výroba modelu Škoda Kushaq. Jedná se o první sériový model na bázi modulární platformy MQB-A0-IN, kterou společnost Škoda Auto speciálně upravila pro indický trh. Tato platforma se bude používat i pro další modely značek Volkswagen a Škoda. Ve střednědobém horizontu se plánuje nabízet model Kushaq také na ostatních, rychle se rozvíjejících zemích. Druhý model je již připraven a bude představen ještě letos.

2021-Skoda_Kushaq- (2)

Noví vysoce kvalifikovaní zaměstnanci

V souvislosti s odpovědností za globální platformu MQB-A0 bude česká automobilka potřebovat nové vysoce kvalifikované zaměstnance, zejména v oblasti technického vývoje. Někteří do tohoto projektu přejdou z jiných pozic, z větší části se však bude jednat o nově přijaté pracovníky.

Přečtěte si také:  Dva veterány Škoda Rapid OHV se chystají na start závodu 1000 mil československých

Převzetím odpovědnosti za globální platformu MQB-A0 vytváří česká automobilka důležitý předpoklad pro to, aby v rámci své strategie „NEXT LEVEL – Škoda STRATEGY 2030“ směřovala v dlouhodobém horizontu na pozici nejúspěšnějšího evropského výrobce automobilů na růstových trzích, a to v Indii, Rusku a severní Africe.

Přidat komentář