SKODA-Scala-Spider-render

Škoda Scala bez střechy bude! Pracují na ni studenti Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO

Autor: Tisková zpráva -  Foto: Škoda - 20. 3. 2020


Odpočítávání pro sedmý žákovský vůz ŠKODA běží: ambiciózního projektu se v roce 2020 účastní 20 žáků ŠKODA Akademie, kteří se rozhodli, že navrhnou a postaví model s otevřenou karoserií spider na bázi nového kompaktního modelu ŠKODA SCALA. Během workshopu v oddělení ŠKODA Design v Mladé Boleslavi se účastníci setkali se šéfdesignerem značky ŠKODA Oliverem Stefanim a spolu s ním a s jeho týmem přenesli své první nápady na papír. Tento zatím bezejmenný sedmý žákovský vůz, který sami žáci podle vlastního návrhu také postaví, bude veřejnosti představen začátkem června. Praktický projekt již posedmé dokládá vysoký standard vzdělávání na Středním odborném učilišti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, které se pyšní svou devadesátiletou tradicí.

S velkým nasazením a kreativitou pracuje už několik měsíců 20 žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO již na sedmé studii žákovského vozu. V letošním roce se rozhodli pro kompaktní spider, vycházející z modelu ŠKODA SCALA. Dorost mladoboleslavaské automobilky při tom podporují vývojáři a zkušení pracovníci ŠKODA AUTO z oblastí technického vývoje, designu a výroby.

SKODA-Scala-Spider-render-interier

Poprvé v historii bude základem žákovského vozu ŠKODA SCALA, která byla poprvé představena na konci roku 2018 a od té doby zaujímá důležitou roli v produktové paletě českého výrobce automobilů. Její čisté linie a emotivní tvary mají, dle představy a přání žáků, u verze spider ještě více vyniknout a umocnit dynamiku vozu.

Důležitou zastávkou žáků na cestě k oficiální červnové prezentaci nového konceptu byla návštěva oddělení ŠKODA Design v Mladé Boleslavi. Šéfdesignerovi Oliveru Stefanimu a členům jeho týmu mohli nahlížet přes rameno při jejich každodenní práci a sami s pomocí odborníků vyhotovili první skici budoucího žákovského vozu. „Kreslení je i přes širší využití počítačů a simulací stále ještě podstatnou součástí práce automobilového designéra. S každou čárkou se studie stává reálnější. Skica je prvním z mnoha kroků na dlouhé a napínavé cestě za novým vozem,“ vysvětluje Oliver Stefani, vedoucí oddělení ŠKODA Design.

SKODA-Scala-Spider-studenti-Oliver-Stefani
Během workshopu v oddělení ŠKODA Design v Mladé Boleslavi se účastníci setkali se šéfdesignerem značky ŠKODA Oliverem Stefanim a spolu s ním a s jeho týmem přenesli své první nápady na papír.

Při vytváření prvních návrhů a skic se žákům dostalo pomoci a cenných rad od všech zaměstnanců oddělení ŠKODA Design, oni zase profesionály přesvědčili svým zápalem a ochotou pojímat nové myšlenky. „Všichni účastníci od samého začátku projevovali velké nadšení a rozhodnost. Jejich skici jsou skutečně působivé, koncept se mi velice líbí,“ říká Jiří Hadaščok, koordinátor designu exteriéru značky ŠKODA.

Přečtěte si také:  Ministerstvo vnitra objednalo 300 policejních modelů Škoda Scala. Vyjdou na 171 milionů bez daně

Každoroční projekt žákovského vozu demonstruje vysokou kvalitu vzdělávání na Středním odborném učilišti strojírenském ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, které existuje už více než 90 let. Navrhnout a následně i vlastnoručně vyrobit koncept vozu představuje pro všechny účastníky vrchol jejich studia. Je to jedinečná příležitost, jak získat praktické zkušenosti již během vzdělávání.

„Všichni máme velkou radost z toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Kde jinde dostanete už jako student možnost do automobilu zapracovat své vlastní nápady a vize, a vůz pak skutečně i sami vyrobit? Už samotné kreslení našich prvních skic nás neuvěřitelně bavilo. Od Olivera Stefaniho a od jeho týmu jsme se hodně naučili,“ říká Vojtěch Špitálský.

SKODA-Scala-Spider-render-tuzka
Studenti ŠKODA Akademie přenáší na papír své kreativní nápady pro sedmý koncept studentského vozu ŠKODA s velkým nadšením a zápalem.

Tradice studií žákovských vozů začala v roce 2014. Od té doby si žáci Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi mohou každý rok navrhnout, zrekonstruovat a následně i sami postavit mimořádný koncept vozu. Každý z těchto konceptů ztělesňuje kreativitu a nasazení dorostu ŠKODA AUTO.

Navštívili jsme Škoda Muzeum. Podívali jsme se i na studentské koncepty

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek