Škoda Octavia je jedním z nejprodávanějších modelů značky nejen v ČR, ale i na jiných trzích. K dostání je mimo jiné i ve Španělsku a proto se tamní redakce km77.com rozhodla, že její aktuální generaci proklepne v losím testu. Mimo to ji vyslali i do náročného slalomu. Zatímco losí test, respektive jeho absolvování ve vyšších rychlostech, Octavia tak úplně nezvládla, slalom, byť s lehkými náklony karoserie, už ano.

Přečtěte si také:  Test Škoda Octavia RS 2.0 TDI 4x4 DSG (2021)

Název španělské redakce vznikl podle rychlosti, které se s každým testovaným autem snaží v losím testu dosáhnout. Právě 77 km/h je takový prubířský kámen, který sice na první pohled nevypadá, ale nakonec dokáže potrápit i vpravdě sportovní auta. Octavia sice sportovní není, ale i ona s touto rychlostí měla velký problém. Bez ztráty kytičky nakonec zvládla jen rychlost 74 km/h. Cokoliv nad tuto hodnotu už bylo náročné. V 78 km/h pak už nezvládla ani držet směr.

Podle španělské redakce byla Škoda Octavia v 74 km/h naprosto čitelná a jistá. Ovšem ve vyšších rychlostech měla velké tendence k přetáčivosti. Během testu měl vůz obuté pneumatiky Bridgestone Turanza T005, které podle redakce nebyly z nejjistějších. Z celkového pohledu prý ale Octavia testem vlastně prošla, protože se s řidičem nijak neprala a její elektronika nezasahovala nijak nepřiměřeně. Jen je potřeba se vyvarovat až přehnaně zbrklých pohybů s volantem.

Přečtěte si také:  Škoda Superb je tu s námi už 20 let. První generace měla naftové i benzinové šestiválce

Po losím testu, tedy simulaci náhlého vyhýbacího manévru, čekal Octavii ještě slalom, který dopadl o mnoho lépe. Ačkoliv je z jeho záznamu patrné naklánění karoserie, podle testovacího jezdce to nebylo tak hrozné a reakce auta byly dobré.

Ještě dodáme, že testem prošla Škoda Octavia ve verzi s litrovým mild-hybridním tříválcem TSI s převodovkou DSG.