Škoda Vision E grafik predstava

Škoda má s elektrifikací svých modelů velké plány, představí několik elektromobilů

Autor: Pavel Srp - 15. 8. 2017


Škoda se zatím do vlny elektrifikace modelů, na rozdíl třeba od Volkswagenu nebo Audi, příliš nezapojila. To by se ale mělo od roku 2019 změnit.

V roce 2019 by totiž na trh měly dorazit první elektrické vlaštovky v podobě plug-in hybridní verze Superbu a elektromobil na bázi Citigo. To bude začátek, ale už o rok později má na trh přijít několik úplných novinek, které mají stát na podvozkové platformě koncernu Volkswagen pro elektrické vozy nazvané MEB.

Vůbec první čistě elektrickým modelem má být sériová verze konceptu Vision E, tedy vůz kombinující prvky karoserie SUV a kupé (tedy karoserie ve stylu BMW X6). Těžiště prodejů sériového modelu by však mělo ležet na čínském trhu. S informacemi přišel britský magazín AutoExpress a ten k nim dodává, že by mělo jít právě o první vůz na platformě MEB. Pohánět ho mají dva elektromotory (jeden pro každou nápravu) a výkon by měl být na hranici tří stovek koní. Dojezd by se měl oproti dnes běžným 200 – 300 km zvednout téměř na dvojnásobek, vůz by měl ujet přibližně 500 km. Základní cena by se ale měla pohybovat nad jedním milionem Kč a velikostně by mělo zapadnout mezi Karoq a Kodiaq. Výrobu by prý mohl zajišťovat závod Volkswagenu v Bratislavě.

skoda felicia e grafik predstava
Zdroj: AutoExpress.co.uk

Vrátit by se měl také název Felicia, ačkoliv tentokrát s přídomkem E. O tom už jsme před pár dny psali, ale k dispozici máme další informace. Právě hatchback Felicia E by měl být dalším modelem Škoda, který bude stát na nové platformě MEB. Podle AutoExpressu bude značka nabízet dvě verze a lišit se mají kapacitou baterií, dojezdem a samozřejmě také cenou.

Elektrifikace a nové modely tímto zdaleka nekončí. Plány odhalují strategii až do roku 2025. Nechybí v nich ani jedno další, malé SUV velikosti modelu Karoq či sportovní model s karoserií kupé. Oba modely přitom budou čisté elektromobily. Šéf vývoje Škody Auto Christian Strube pro magazín AutoExpress příchod elektrického sportovního kupé potvrdil, kromě toho, že bude 100% elektrické, však další konkrétní informace nesdělil.

Přečtěte si také:  Česká firma přestavěla elektrickou Škodu Enyaq iV na bydlík. Vyspí se v něm dokonce několik lidí

Pro nás je to sice zatím velmi vzdálená budoucnost, ale ve Škodě už mají jasné plány a strategie. Uvidíme, kdy je začnou oficiálně sami odhalovat.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek