Škoda Auto jmenovala Chan Parka novým vedoucím designu interiéru

Škoda má nového šéfa designu interiérů. Pracoval na interiérech čínských aut i značek Kia, Mercedes-Benz nebo Audi

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Škoda - 11. 6. 2024


S účinností od 3. června 2024 nastoupil Chan Park na pozici vedoucího designu interiéru ve společnosti Škoda Auto. Absolvent Royal College of Art přichází do české automobilky s bohatými zkušenostmi z několika významných automobilových značek. V budoucnu ponese jeho podpis interiér sériových i koncepčních vozů značky Škoda. Kromě minimalistického přístupu k designu se Park zaměří na zlepšení společného souznění řidiče a vozu. Jeho předchůdce Peter Olah přebírá novou funkci v týmu Škoda Design a bude zodpovědný za pozici Art Direction – One Design Identity.

„Jsem potěšen, že mohu v týmu Škoda Design přivítat Chan Parka. Díky svým prokazatelným zkušenostem u významných automobilek je ideálním kandidátem na pozici vedoucího oddělení designu interiérů. Těším se, až uplatní svou designovou filozofii „méně je více“ a dokonale sladí estetický vzhled a funkčnost našich vozů. Těším se na naši spolupráci a přeji mu mnoho úspěchů. Peter Olah významně přispěl k vytvoření charakteristické DNA celkového designu interiérů našich vozů. Těším se na další pokračování naší spolupráce a přeji mu hodně radosti a mnoho úspěchů v jeho nové funkci,“ řekl Oliver Stefani, šéfdesignér Škoda Auto.

Chan Park byl donedávna šéfdesignérem interiéru automobilky Nio. Park v roce 2007 dokončil magisterské studium oboru Design vozidel na Royal College of Art v Londýně. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti Pininfarina v Itálii. V lednu 2009 přešel do společnosti Kia Europe v Německu, kde měl na starosti design interiéru několika projektů. Ve společnosti Mercedes-Benz AG postoupil na pozici seniorního designéra interiéru a v letech 2013 až 2021 se vypracoval na pozici seniorního designéra v Audi AG.

Jeho předchůdce Peter Olah zůstane členem týmu Škoda Design a převezme odpovědnost za pozici Art Direction – One Design Identity. Ve své nové pozici bude mít na starosti definování a dohled nad ucelenou 360° strategií designu včetně filozofie, stylu a výzkumu budoucích trendů.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru