Výrobci aut často mluví o současných SUV jen v superlativech. Jsou to podle nich auta schopná jak na silnici, tak i v terénu. Pak ale je otázkou, co si kdo pod pojmem ‚terén‘ vlastně představí. Když se díváme na světlou výšku a kvanta elektroniky současných moderních SUV a porovnáme je třeba s terénním speciálem Mitsubishi L200, který jsme měli v testu minulý týden, nemůžeme se ubránit lehkému úsměvu. Ovšem marketingová propagace je silná a tak mohou někteří zákazníci opravdu nabýt dojmu, že se svou Škodou Kodiaq mohou vyrazit do lesa pro dříví.

Což o to, on to není tak špatný nápad. Jen by ten les neměl mít moc bahnité podloží. Jak to dopadne, když se Škoda Kodiaq a jeho soupeři zahrabou až po okna do bahna? Na to se pokusili přijít v Rusku. No, kde také jinde. Vzali několik současných SUV, včetně Porsche Macan, a vyrazili do super bahnitého terénu. Zajímavostí je, že jim dělala společnost také jedna stará Audi A6.

Video je sice trochu delší, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Zajímavé je, že to vlastně všechna ta auta přežijí. Ne vždy tak úplně bez ztráty květinky, občas musejí vychladnout a nejspíš budou hodně, ale opravdu hodně poškrábaná, ale nakonec jsou všechna stále pojízdná. Fakt je, že ne všechna se z bahna dostala bez pomoci, ale to se není čemu divit. Mají obuté silniční gumy a něco jako uzávěrka diferenciálu je pro ně neznámé slovo.

Test Škoda Kodiaq Laurin & Klement 2.0 TSI 140 kW 4×4 DSG (2019)

Pokud čekáte na Kodiaq, prozradíme, že jej najdete hned v několika záběrech. Hned na začátku, v čase 3:30 se s Kodiaqem řidič pustí do pořádného bláta. Vidět je i v časech 5:20, 8:23, 11:26 a hodně na frak dostane i v čase 12:56. To nejhorší ale přijde v čase 16:54, tedy asi v polovině videa. Nic nebudeme prozrazovat. Tohle prostě musíte vidět.