x-tomi-design-Skoda-Karoq-RS

Škoda je s verzemi RS úspěšná, prodeje jsou velmi dobré, ale nabídka modelů, které tento znáček v masce chladiče nesou, není nijak veliká. Nejnovějším zástupcem je Kodiaq RS, ale mohli bychom se prý dočkat i ještě výkonnějšího Karoqu RS.

SUV jsou stále velmi oblíbená auta, jejich prodeje navíc neustále rostou (ačkoliv ne napříč všemi velikostmi), a tak se dá očekávat, že si u těchto modelů automobilky dají záležet na co nejbohatší nabídce. A s tím souvisí i možnost rozličných verzí, včetně luxusních nebo sportovněji laděných verzích. Podle německého magazínu AutoBild se v automobilce Škoda uvažuje o tom, že by po Octavii RS a Kodiaqu RS, zařadila do svého portfolia i třetí model RS: Karoq RS.

Ten by pod kapotu měl dostat navíc mnohem potentnější motor, než větší kodiaq. AutoBild tvrdí, že by ho měl pohánět tentýž motor, který pohání sesterské SUV CUPRA Ateca. Jde o přeplňovaný dvoulitr TSI s výkonem 221 kW/300 koní a točivým momentem 380 Nm. Spojen by měl být výhradně s pohonem všech kol a převodovkou DSG.

Stejně jako větší Kodiaq RS by měl i Karoq RS dostat možnost přepínat jízdní režimy včetně nastavení adaptivního podvozku.

AutoBild nakonec dodává, že představeno by auto mělo být už v tomto roce a jeho cena by se měla pohybovat kolem 40 tisíc eur, tedy kolem jednoho milionu korun.