Elektromobilita jde stále kupředu, a tak se není co divit, že značka, která takové pohonné ústrojí ještě nenabízí, už na něm alespoň pilně pracuje. Mezi takové patří i Škoda Auto, která svůj elektromobil představí již za pár let.

Koncern Volkswagen, co se elektromobily týče, trochu zaspal, a tak teď dohání, co může. Pomoci by mu s tím mohla mimo jiné nová platforma MEB, která poslouží několika novým modelům, mezi kterými bude i Škoda Felicia E. Podle německého Auto Bildu, který s touto informací přišel, má škodovka toto označení již zaregistrované. Chce tak odkázat na svůj předešlý a velmi oblíbený model a zároveň odkázat na elektrifikaci vozu.

Podle dostupných informací by měla novinka na elektřinu ujet asi 500 kilometrů a její cena by se měla dostat po 600 tisíc korun. Pokud tomu tak opravdu bude, otevře se svět elektromobility i těm, kteří zatím žehrali na vysoké pořizovací náklady a nízké dojezdy elektrických vozů.

Ještě dodáme, že novinka by se měla na trh dostat maximálně do pěti let, ale pro velké nedočkavce elektromobility plánuje Škoda nejpozději do roku 2020 představit elektrifikované SUV Kodiaq.