Škoda Fabia R5 dostala homologaci FIA – foto + video

Autor: Jan Karlík - 10. 4. 2015


Nový rallyeový speciál, který je postaven na základech oblíbené domácí Škody Fabia je v plné polní připraven vyrazit na závodní tratě. Škoda Fabia R5 totiž získala homologaci FIA.

Dítko závodní divize mladoboleslavské automobilky Škoda Motorsport úspěšně absolvovalo homologační zkoušky Mezinárodní automobilové federace. A to znamená, že zanedlouho budeme Fabii R5 potkávat na všemožných soutěžích. R5 je nástupcem modelu Fabia S2000, jenž se stal nejúspěšnějším závoďákem v dosavadní historii značky a novinka tedy má na co navazovat.

Ve Škoda Motorsport postavili vůz podle regulí třídy R5, což jsou na základě produkčních vozů postavené vozy s hmotností minimálně 1230 kg. Poháněné jsou obě nápravy, mají sekvenční převodovkou a turbodmychadlem přeplňovaným benzinovým motorem o objemu 1,6 litru. Tým pracoval na vývoji nového modelu 15 měsíců a velkou měrou se na něm podíleli jezdci jako Jan Kopecký, Esapekka Lappi, Freddy Loix nebo Raimund Baumschlager.

A práce to byla náročná. Před homologací najely vozy téměř 10 tisíc kilometrů na nejrůznějších površích a za všemožných klimatických podmínek v České republice, Rakousku, Německu, Itálii, Francii, Řecku, Španělsku a Finsku a Škoda už nyní registruje spoustu zájemců z řad soukromých závodních týmů, které věří, že Fabia R 5 naváže na velký úspěch modelu Super 2000. Nezbývá, než se těšit na osobní setkání, někde na trati.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru