ŠKODA chce na Rally Islas Canarias zvítězit

Autor: Pavel Srp - 18. 3. 2013


Tým ŠKODA Motorsport chce na třetím podniku letošního Mistrovství Evropy (ERC) na ostrově Gran Canaria obhájit prvenství z loňského roku. Pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera jde na Rally Islas Canarias o druhý start v šampionátu ERC 2013. Úvodní soutěž – rakouskou Jänner Rally – tovární posádka vyhrála.

Na uplynulé tři sezony má ŠKODA skvělé vzpomínky – třikrát po sobě zde stanul pilot továrního vozu ŠKODA Fabia Super 2000 na stupni nejvyšším. Jan Kopecký se na svou oblíbenou asfaltovou soutěž těší: „Kanáry“ patří mezi naše nejoblíbenější soutěže. ŠKODA tu vyhrála v minulých letech třikrát po sobě a z toho je na dvou prvenstvích vyryto mé jméno – chceme na to navázat. Jsou zde krásné tratě, perfektní asfalt s velmi dobrým „gripem“. Náš cíl je bojovat opět o nejvyšší příčky.“

V loňském roce ovládl Kopecký s Dreslerem soutěž na ostrově v Atlantickém oceánu po nervy drásajícím souboji s týmovými kolegy Andreasem Mikkelsenem a Olou Floenem až v poslední rychlostní zkoušce. Podobný „thriller“ se odehrál v letošním zatím jediném vystoupení tovární posádky v šampionátu ERC – v úvodní lednové Jänner rally zvítězili Kopecký s Dreslerem o 0,5 sekundy před posádkou Bryan Bouffier/Olivier Fournier opět až v poslední „erzetě“.

V okolí města Las Palmas, které je centrem soutěže, čeká na posádky 14 rychlostních zkoušek a 246 soutěžních kilometrů, vítěz bude znám v sobotu v podvečer.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru