Minulý týden se odcházející britská velvyslankyně Jan Thompson rozhodla, že svou milovanou Škodu 1000 MB z roku 1968 s sebou zpět do Velké Británie neodveze. Naopak tvrdí, že když byla 50 let v Československu a poté v České republice, měla by tu zůstat. Rozhodla se tedy auto vydražit. Od slov někdy nebývá daleko k činům, a tak byla aukce vyhlášena už minulý pátek.

Přihazovalo se formou emailových závazných nabídek a velmi rychle se prý začaly scházet nabídky. Ještě před několika hodinami to vypadalo, že se vydražená částka bude pohybovat do 400 tisíc Kč.

🚘Na pomoc Domov Sue Ryder poputuje nejméně 350 000 Kč – dosud nejvyšší nabídka za embéčko paní velvyslankyně. Dražba končí zítra v poledne. Foto: Matěj Skalický z Český rozhlas

Zveřejnil(a) Britské velvyslanectví v Praze – British Embassy Prague dne 9. leden 2018

Výsledná kupní cena je ale nakonec mnohem vyšší. Domovu Sue Ryder díky této aukci poputuje 610 tisíc korun. Nový majitel vozu si však přál zůstat v anonymitě.

Škoda 1000 MB z roku 1968 velvyslankyně Jan Thompsonové byla dnes prodána za 610 000,- Kč kupci, který si přál zůstat v…

Zveřejnil(a) Britské velvyslanectví v Praze – British Embassy Prague dne 10. leden 2018