Škoda 100 s motorem Tatra V8 přestavěná na coupé – video

Autor: Pavel Srp - 1. 1. 2014


Vzpomínáte si na několik těch nesmyslných škodovek, které měly pod kabátem místo původních dýchavičných čtyřválců mnohem větší šestiválce nebo dokonce osmiválce navíc třeba ještě dopované kompresorem? Žádný z nich ale nebyl z České republiky. A to je škoda! Dali jsme se do hledání a několik podobných zběsilostí jsme našli i v České republice. Vybrali jsme tu – podle nás – nejzběsilejší!

Původně to byla Škoda 100 (typ 722), sedan vyrábějící se na přelomu 60. a 70. let minulého století (1969-1977). Litrový čtyřválec pod kapotou byl z výroby nalazen na výkon 35 kW/48 koní a 73,5 Nm točivého momentu. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvalo s nadsázkou celé odpoledne a následné brzdění vypadalo hodně podobně… Na dálnici by auto se svou udávanou maximální rychlostí 125 km/h pokutu nedostalo.

To vše ale v případě tohoto oranžového výtvoru už neplatí. Klasická tříprostorová karoserie byla přepracována na coupé a pod zadní kapotu putoval velký motor V8 o objemu 3,5 litru pocházející z tehdejší papalášské limuzíny, vozu Tatra 613.

Motor prý není sériový a byl ještě dále upraven. Zadní nápravu tohoto lehkého coupé nyní pohání stádo 204 benzínových koní. Zrychlení z 0 na 100 prý auto zvládne za něco málo přes 7 sekund a dokáže uhánět maximální rychlostí až 210 km/h.

-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru