Jen těžko uvěřitelný případ ohrožení nejen policistů, ale také ostatních účastníků provozu, a nakonec i sebe a své posádky, se stal v sobotu 8.9. nad ránem v Praze. Strážníci si velmi rychle jedoucího auta nemohli nevšimnout. Jeho řidič totiž projel velkou křižovatku na Černokostelecké na červenou, a navíc opravdu rychle. K jeho smůle přitom málem naboural policejní auto.

Tím ovšem jeho problémy neskončily, protože jen o pár metrů dál auto nezvládl a naboural. Nemohla za to jen rychlost, ale i naprosto zmatečné chování řidiče, který za sebou zaznamenal policejní majáky a dle všeho chtěl ujet. Jenomže jeho BMW M3 na něj prostě bylo „moc“.

Nejhorší na tom všem ale není fakt, že nadýchal 1,3 promile alkoholu, ale to, že jako naprostý bezmozek jel proto, aby své mladé spolujezdkyni ukázal, jaký je pilot a tím ji ohromil. No, nepovedlo se. A přitom by člověk řekl, že podobné kaskadérské kousky při sbližování už dnes nejsou v módě.

Vyšetřování celého případu si převzala Policie ČR, která si na mladého svůdníka ještě posvítí. Zatím není jasné, jestli skončí za mřížemi, ale o řidičák přijde zcela jistě. Pak může krásné slečny oslňovat třeba na kole.

20180908_METRO_nehoda_alkohol_MP

Svou rychlou jízdou pod vlivem alkoholu ohrozil projíždějící strážníky a spolujezdkyni, opodál nabouralO velkém štěstí mohou hovořit účastníci silničního provozu, strážníci a řidič se svou spolujezdkyní. Ten se po silnici řítil vysokou rychlostí „na červenou“ a vzápětí své řízení nezvládl a naboural. Navíc bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu.V sobotu před pátou hodinou ranní strážníci z celopražského Hlídkového útvaru konající běžnou kontrolní činnost zaznamenali osobní automobil jedoucí vysokou rychlostí v ulici Černokostelecká. Ten navíc nerespektoval na křižovatce světelný signál „stůj“ a služební automobil strážníků odbočující na hlavní silnici jen těsně minul. Hlídka se za vozidlem okamžitě rozjela. To však na další křižovatce vyjelo mimo vozovku a nabouralo do schodiště se zábradlím. Na místě se nacházel řidič a jeho spolujezdkyně, oba naštěstí vyvázli z nehody bez zranění. Sedmadvacetiletý řidič se přiznal, že se chtěl před spolujezdkyní předvést svou jízdou a jakmile spatřil vozidlo městské policie, chtěl ujet a vzápětí nezvládl řízení. Dále uvedl, že před jízdou požil k večeři dvě piva. Muži bylo dechovou zkouškou naměřeno 1,30 ‰. Celou záležitost si na místě převzala přivolaná hlídka Policie ČR, která se bude případem dále zabývat.

Zveřejnil(a) Městská policie hl. m. Prahy dne Pondělí 10. září 2018