Ty velké americké pick-upy mi nedají spát. Před několika málo týdny naší redakcí prošel RAM 1500 a dodnes jsem přesvědčená o tom, že je to jedno z nejlepších aut na trhu. Zvládne těžkou práci, zvládne vás odvézt na nákup i do divadla a na korbu, ale i do interiéru se vejde vše potřebné a i spousta toho nepotřebného. A do toho ten styl a skvělý zvuk motoru V8. Parádní kombinace! Vypadá to ale, že co se pick-upů týče, byl RAM jen slabým čajovým odvarem. Na světě totiž existují pick-upy, ze kterých se slabším jedincům zatočí hlava. Takovým je jistě Shelby F-150 Super Snake, tedy absolutní a lehce absurdní zvíře zabalené do kabátu pracovního nástroje.

Shelby představilo F-150 Super Snake už před rokem v rámci SEMA Show v Las Vegas a už tehdy tvrdilo, že nejde o žádný projekt, ale že má auto opravdu v plánu prodávat. Uběhlo pár měsíců a tohle monstrum je opravdu na trhu, i když jen na tom americkém.

Test full-size pick-upu RAM 1500 V8 5,7 HEMI 4×4 (2020)

O jeho pohon se stará pětilitrový motor V8, který je pro slabší jedince naladěný na „pouhých“ 395 koní. Jenomže pak je tu ještě verze pro ty, kteří mají „koule“, a ta už je naladěná na 770 koní! To stačí k tomu, aby ten pojízdný panelák zrychlil z klidu na 100 km/h za tři a půl sekundy. A to je čas, kterého standardně dosahují supersporty, rozhodně ne extrémně těžká pracovní auta s aerodynamikou letící cihly.

Shelby autu upravil podvozek tak, aby byl lépe ovladatelný a bezpečnější při vysokých rychlostech. A jak ukazuje video výše, auto nejen, že umí projet zatáčky čistě a ve stopě, jakou si řidič zvolí, ale nedělá mu problém ani jízda dveřma napřed. Jen mi něco říká, že drift s takovým monstrem je opravdu jen pro zkušené.

Je tohle jedinečné auto bez přímého konkurenta? Zatím rozhodně. Ovšem Ram chystá novinku se jménem Rebel TRX. Tu bude pohánět 6,2litrová V8 Hellcat. A to zní jako hodně zajímavá hračka.