Sériový ničitel aut poškrábal v Německu stovky aut. Škoda jde do desítek milionů

Od Anina Russová | 13. 1. 2020 0

Bavorská policie měla posledních pár měsíců na stole velmi zvláštní případ. Dlouho pátrala po pachateli několika set zničených, nejčastěji hodně poškrábaných aut. Vše začalo v únoru roku 2018, kdy na policii začali přicházet majitelé takto poničených aut. A nebylo jich vůbec málo. Policistům rychle došlo, že všechna ta auta bude mít na svědomí jeden člověk.

O případu informoval magazín DW, který také upřesnil celkový počet zničených aut. Pátrání nakonec ukázalo, že všechny případy má na svědomí 26letý mladík, který měl podle policistů zničit až 1700 aut ve městech Schweinfurt, Würzburg a Veitshöchheim. Když se  případ dostal k soudu, ten toto číslo neuznal. Pro takový počet případů prý neexistují přesvědčivé důkazy.

Zatímco si tatínek kupoval novou Audi, jeho dcera poškrábala desítku nových vystavených aut

Soudce nakonec nechal do spisu zapsat na 642 aut, která podle něj a podle dostupných důkazů mladý muž opravdu zničil. Původní škoda na zničených autech byla neskutečných 2,3 milionu eur, tedy asi 58 milionů. Poté, co nechal soud počet aut snížit, je konečná suma za všechna ta poškození „jen“ 930 000 eur, tedy asi 23,5 milionu korun.

Zatím není jasné, jaký trest provinilce čeká, ale vzhledem k tomu, že u dotyčného jde nejspíš o nějakou obsesi, a fakt, že by ve svém oblíbeném koníčku mohl pokračovat, skončí asi ve vězení. Zajímavá je i náhoda, díky které ho policisté dopadli. Nahlásila ho mladá žena, kterou jednoho dne nad ránem vzbudily divné zvuky od jejího zaparkovaného auta. Když se podívala z okna, všimla si, že od jejího auta kdosi odchází a zastavuje se u dalšího, aby ho poškrábal. Poté, co přivolaná hlídka muže zatkla, zjistila, že to celé dělal starým rezavým šroubem. Důvod, proč to dělal, však vandal neprozradil.