Dnešním dnem začíná asi nejslavnější tuningová show ve Spoejných státech – SEMA Show v Las Vegas. V pavilonech můžete vidět opravdu širokou škálu vozů, od mírných a továrních úprav, přes výrazné úpravy až po úplné zběsilosti. Tuhle událost si samozřejmě nenechala ujít ani firma Mopar – oficiální úpravce vozů  koncernu FCA Fiat-Chrysler.

Na stánku mají v plánu představit osm konceptů, některé použitelné a praktické, některé naprosto mimo realitu. Kam zařadíte tento Dodge Challenger, to necháme na vás. Má totiž jedno specifikum. Když se vysloví jméno Challenger, většina z nás si představí dvě černé čáry na silnici, vůni spálené gumy a Dodge mizící v dáli. To by u tohoto modelu mohl být trochu problém. Dostal totiž pohon všech čtyř kol. Samozřejmě se jedná o osmiválcovou verzi o objemu 5,7 l s paketem Scat Pack 3, který oproti sérii přidává výkon 75 koní a 60 Nm. Výsledkem jsou tak hodnoty 331 kW/450 koní a 618 Nm. Čtyřkolka má i novou osmistupňovou automatickou převodovku Torqueflite z Chrysleru 300.

Kdyby se snad našli nadšenci tohoto řeší, máte prý zase vychladnout. Mopar i FCA varují, že se jedná striktně o „showcar“, a že se sériová výroba v žádné případě neplánuje. Proč nechat na stánku stát něco, na čem na první pohled nepoznáte změnu, to mi úplně jasné není. Vlastně pardon, vůz dostal dech beroucí polepy a rozšíření pomocí bodykitu. Třeba vůz alespoň zvednou a dají pod něj zrcadlo, protože jinak jim ten pohon všech kol musíme pouze slepě věřit. Dodge nás dokonce nechce ani ohromit hodnotami zrychlení a maximální rychlosti. Jediné co víme, že dárcem pohonu byla speciální verze Dodge Charger, který je určen pro americkou policii. Z tohoto vozu pochází také zesílený podvozek a brzdy.