bentley-bentayga

Šéf Rolls-Royce říká o Bentley Bentayga, že je to jen převlečené Audi Q7…

Autor: Anina Russová - 10. 8. 2017


Na nějaké to pošťuchování mezi automobilkami jsme si už zvykli. Takové rýpání je ale vždy jako chůze po tenkém ledě. A nemusíme chodit nikam daleko, stačí se podívat na sousedské narážky v českých vodách… Další možností, jak si do konkurence rýpnout, je otevřená kritika.

Právě takové se dopustil šéf britské značky Rolls-Royce Torsten Müller-Ötvös, který se velmi hlasitě opřel do prvního SUV značky Bentley, modelu Bentayga. Podle něj se Bentayga zbytečně snaží zapojit do extra prémiového segmentu, který již brzy s hrdostí sobě vlastní povede právě novinka se znakem Rolls-Royce, která zatím dostala pracovní název Cullinan. Důvod tohoto tvrzení je prostý. Bentayga sdílí platformu s Audi Q7, chystaným Lamborghini Urus nebo třetí generací Porsche Cayenne. S Q7 pak sdílí navíc řadu dílů, což je podle šéfa Rolls-Royce prostě trošku trapné. Bentayga je tak prý vlastně „jen další SUV pro široké masy lidí“, a to novinka od Rolls-Royce prý nikdy nebude.

Torsten Müller-Ötvös tak vlastně rozjel celkem ostrou marketingovou kampaň. Chce totiž těm opravdu aristokraticky smýšlejícím zákazníkům zdůraznit, kdo tu má jaký původ a jakou barvu krve. A Bentley je podle něj prostě „jen koncern“. Rolls-Royce bude jiný. Podle něj lepší.

Ačkoliv jeho slovům svým způsobem rozumíme, celkem se divíme, že někdo, kdo se ohání původem a příslušností, je schopen na veřejnost vystoupit s takovým tvrzením. Pravý britský gentleman by podle nás měl utrousit maximálně nějakou dobře zvolenou a lehce uštěpačnou poznámku. To by totiž působilo mnohem lépe, elegantněji a s jistou dávkou stylu. Takový výkřik nám spíše připomíná to divné handrkování mezi našimi dvěma „domácími“ automobilkami.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek