Šéf Ferrari vzal první elektrický model na krátkou projížďku. Nešetřil superlativy

Autor: Anina Russová - Zdroj: Ferrari, Bloomberg - Foto: Ferrari - 12. 10. 2023


Elektromobily na nás vyskakují ze všech stran. A byť se některé značky snaží tomuto trendu unikat, nakonec se budou muset také přizpůsobit. McLaren třeba přiznal, že s elektrickými supersporty je trochu problém, protože jsou prostě hodně těžké. A to jaksi popírá definici superauta. Ferrari se rozhodlo zabojovat a na svém prvním elektrickém modelu už pilně pracuje. A dle samotného šéfa italské značky zjevně úspěšně.

Ferrari by svůj vůbec první elektromobil mělo představit zhruba za dva roky. Zatím do světa moc informací nepustilo, ale zdá se, že vývoj je na dobré cestě. Jeden prototyp elektrického Ferrari totiž existuje a sám šéf značky Benedetto Vigna měl možnost se s ním svézt. A dle agentury Bloomberg nešetřil chválou.

„Jediné, co teď můžu říct je, že bude unikátní. Bude to skutečné Ferrari. V projektu je spousta nadšení, energie a vynalézavosti. A to napříč celou továrnou, od výzkumu a vývoje až po výrobu. Všichni se opravdu snaží,“ řekl Vigna pro Bloomberg. Jinak ale zůstal velmi tajemný.

Jediné, co tak víme, je, že bateriové články bude automobilka kupovat od dodavatelů. Ovšem jinak půjde o čistokrevné Ferrari, a to včetně elektromotorů a všech komponentů nového vozu. A fakt, že to s elektrifikovanými a elektrickými modely značka myslí poměrně vážně nakonec dokazuje i fakt, že už dnes v Maranellu staví novou továrnu právě pro tyto vozy. Hotová by měla být začátkem prázdnin příštího roku.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Šéf Ferrari vzal první elektrický model na krátkou projížďku. Nešetřil superlativy”

  1. Kdyby se Enzovi v hrobě přidělaly lopatky z Křižíkovi turbíny, tak tou rotací osvětlí celou Prahu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru