Sedmý Volkswagen Golf skvěle odstartoval a slaví první úspěchy

Autor: Pavel Srp - 17. 1. 2013


Volkswagen Golf zůstává nejúspěšnějším vozem v Evropě. Uvedení nového Golfu na trh, včetně českého, překonává veškerá očekávání. Prof. Dr. Martin Winterkorn, předseda představenstva společnosti Volkswagen AG, k tomu říká: „Od uvedení sedmé generace Golfu na trh přijali naši prodejci již více než 100 000 objednávek na nový Golf. Navzdory generační obměně a souvisejícím úpravám montážní linky jsme loni opět dodali více než 800 000 vozů. Žádný jiný evropský vůz nedosahuje takového úspěchu.“

Žádný jiný vůz ještě nebyl jedničkou na trhu tak dlouho: Golf vládne žebříčku nejprodávanějších vozů v Evropě nepřetržitě devět let a v Německu je lídrem na trhu již neuvěřitelných 37 let! Golf je nejprodávanějším vozem rovněž v mnoha dalších zemích, jako je Švýcarsko, Belgie, Lucembursko, Norsko a Rakousko. V roce 2013 Volkswagen dále posílí své postavení, v neposlední řadě díky představení nového Golfu Variant (podívejte se na spy fotky z testování), který oslaví světovou premiéru začátkem března na Ženevském autosalonu.

Úspěch Golfu nemá obdoby. Od jeho uvedení na trh před 38 lety si z čistě aritmetického hlediska koupilo nový Golf každý den více než 2000 lidí po celé planetě. Dosud bylo vyrobeno 29,4 milionu Golfů, ať už v karosářských variantách hatchback, kabriolet, kombi nebo jako Golf Plus. Golf se prodává na všech pěti kontinentech ve více než 120 zemích po celém světě.

Nový Golf kráčí ve šlépějích svých předchůdců a vítězí pravidelně ve srovnávacích testech významných motoristických časopisů. Sedmý Golf suverénně porazil všechny klíčové konkurenty v testech publikovaných německými časopisy „auto motor und sport“, „Auto Bild“, „Auto Zeitung“ a „Auto Straẞenverkehr“. Volkswagen v nich bodoval nejen svou kvalitou, komfortem, nejnižší spotřebou paliva a úrovní emisí i dobrou charakteristikou poháněcího ústrojí, ale udával tón také v nejdůležitější ze všech hodnocených kategorií: bezpečnosti. V jednom ze srovnávacích testů, v němž Golf v listopadu zvítězil nad dvanácti klíčovými konkurenty, udělil příslušný časopis Golfu následující hodnocení: „V neposlední řadě díky senzačním hodnotám brzdné dráhy (33 metrů se zahřátými brzdami) dosahuje tento Volkswagen z hlediska ovladatelnosti úrovně supersportovních vozů, stojí na vrcholu svého segmentu.“

Volkswagen zpřístupnil v modelu Golf širší veřejnosti bezpečnostní technologie, jako jsou ABS, airbagy a elektronicky řízený stabilizační systém ESC (Electronic Stability Control). Nový Golf nyní ve své výbavě přináší celou řadu dalších asistenčních systémů. Mezi ně patří sériově dodávaná multikolizní brzda, aktivní systém ochrany cestujících (včetně automatického napnutí bezpečnostních pásů a zavření oken), rovněž sériově dodávaná elektronická uzávěrka diferenciálu XDS, adaptivní tempomat ACC se systémem Front Assist včetně funkce nouzového brzdění City, asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, sledování únavy řidiče, nejnovější generace parkovacího asistenta a dynamický asistent dálkových světel (automatizované ovládání dálkových xenonových světlometů).

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf zůstane i v 9. generaci. Postaví se ale pod elektrické ID.3

Nezávislá organizace Euro NCAP udělila novému Golfu za jeho bezpečnostní systémy čtyři ocenění za inovace. Golf navíc obdržel nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v nárazových testech Euro NCAP. ADAC také udělil Volkswagenu ocenění za inovace „Žlutý anděl“ za multikolizní brzdu. Tento nový systém, dodávaný v novém Golfu sériově, automaticky zpomaluje vozidlo po větším nárazu, aby vůz co nejdříve zastavil, a zabránilo se tak velmi nebezpečným sekundárním kolizím.

Také v tomto případě je Volkswagen s Golfem průkopníkem v oblasti bezpečnosti. A řidiči tuto skutečnost oceňují: Golf je jedničkou nejen ve statistikách registrací nových vozů, ale také ve významných anketách. Mezi nejnovější trofeje patří vítězství v anketě „Auto Trophy“, jíž se zúčastnilo více než 110 000 čtenářů časopisu „Auto Zeitung“. Ti svými hlasy rozhodli, že nový Golf je v současnosti nejlepším vozem v kompaktním segmentu. Také za hranicemi Německa se novému Golfu dostalo velmi dobrého hodnocení od motoristických odborníků. Časopis „Top Gear“ mu v prosinci udělil ocenění „Vůz se vším, co budete kdy potřebovat“ za rok 2012 a nazval jej správným vozem pro každou příležitost. Nejnovějším oceněním je pak titul Auto roku 2013 v České republice v hlasování odborné 32členné poroty.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek