Sébastien Loeb bude závodit s legendárním vozem Peugeot 208T16 Pikes Peak

Autor: Tisková zpráva - 29. 6. 2017


V době, kdy se v coloradských horách chystal na neděli 25. června slavný závod „Pikes Peak International Hill Clim“, přebíral Sébastien Loeb slavný Peugeot 208T16 Pikes Peak, s nímž v roce 2013 pokořil rekord tohoto závodu (20 km absolvovaných za 8:13.878, převýšení z 2 865 m na 4 301 m) – tento výkon nebyl dosud překonán.

Peugeot 208T16 Pikes Peak je výsledkem práce a know-how inženýrů týmu Peugeot Sport, kteří se neustále snaží o takřka nedosažitelné výkony: benzínový motor V6 s dvojitým přeplňováním a s výkonem 857 koní při 7800 ot/min, vůz o hmotnosti 875 kg s akcelerací z 0 na 100 km/hod za 1,8 sekundy, pohon všech čtyř kol a se spojlerem z vozu Peugeot 908 HDi ze závodu 24 hodin Le Mans.

Komplexní technický a mechanický odkaz tohoto jedinečného vozu byl nyní předán týmu Sébastien Loeb Racing, který umožní návrat vozu Peugeot 208T16 Pikes Peak po více než třech letech na trať.

První krátkou vyjížďku absolvoval Sébastien Loeb s týmem Sébastien Loeb Racing ve svém rodném kraji v alsaském Anneau du Rhin ve středu 21. června. Vůz vyvolal nadšení a velké vzrušení! Tým má v plánu předvést vůz francouzským fanouškům během závodu do vrchu v Turckheim-Trois épis, který se bude konat 9. a 10. září.

Sébastien Loeb, pilot týmu Peugeot Total – devítinásobný mistr světa v rallye: „Vlastnit tento vůz byl můj sen. Jsem šťastný a hrdý, že s tím Peugeot souhlasil a přenechal mi ho. Měl jsem pocit, že jsem se vrátil v čase. Auto se složitě řídí, ale rychle se mi vrátily jedinečné pocity, které jsem s vozem 208T16 Pikes Peak zažil. Již 4 roky s ním nikdo nejezdil: technici týmu Peugeot Sport odvedli skvělou práci, aby se mohl vrátit na trať, a mechanici týmu Sébastien Loeb Racing vše skvěle převzali. Cílem této vyjížďky bylo zkontrolovat, zda všechno řádně funguje. Měl jsem obrovskou chuť ho znovu řídit, a to právě ve Francii, v Alsasku – pro mě i pro můj tým a myslím, že i pro motoristické fanoušky, to hodně znamená.“

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek