SEAT vstupuje ve velkém stylu do nového mezinárodního seriálu TCR, který slibuje fascinující závody cestovních vozů. Prvního závodu se zúčastní čtyři soukromé závodní týmy SEAT s celkem devíti závodními vozy SEAT Leon Cup Racer. Seriál TCR bude zahájen v Malajsii v rámci závodu Formule 1. SEAT Leon Cup Racer dokonale odpovídá pravidlům nového seriálu závodů cestovních vozů TCR, který zaručuje silnou konkurenci a strhující souboje na závodní dráze.

SEAT_logo_master_route_DEC_21_2011

„Na více než 40leté působení v motoristickém sportu úspěšně navazujeme vozem SEAT Leon Cup Racer a těšíme se, že s ním budeme našim fanouškům nabízet vzrušující závody ve stále větším počtu zemí po celém světě,“ říká Jürgen Stackmann, předseda představenstva společnosti SEAT S.A.

V kalendáři první sezony TCR je jedenáct fascinujících závodních víkendů na třech kontinentech – v Evropě, Asii a Jižní Americe. Sezona bude zahájena 29. března v rámci závodního víkendu Formule 1 na okruhu Sepang v Malajsii. Seriál závodů cestovních vozů zůstane v Asii i se svým druhým podnikem, který se uskuteční 12. dubna v čínské Šanghaji, rovněž v rámci závodu Formule 1. Třetí závod se pojede ve španělské Valencii, v domovské zemi značky SEAT. Mezi další destinace, do nichž TCR zavítá, patří Rusko, Argentina, Singapur a Thajsko.

Přečtěte si také:  Podoba nového SEATu Arona je venku. Unikly fotografie z jeho přepravy

„S vozem SEAT Leon Cup Racer nabízíme našim motivovaným soukromým týmům a fanouškům po celém světě fascinující motoristický sport,“ říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT S.A., zodpovědný za výzkum a vývoj. „Leon Cup Racer je závodním vozem s výjimečným výkonovým potenciálem. Máme velkou radost, že stále více soukromých týmů důvěřuje schopnostem Cup Raceru, za jehož volant usednou proslulí jezdci, jako je tvář naší značky Jordi Gené.“

Jordi Gené je v novém seriálu jedním z nejzkušenějších jezdců v kategorii cestovních vozů. Jeho úspěšná kariéra se značkou SEAT začala v roce 2003 v ETCC. Gené bude v sezoně 2015 jezdit v týmu Craft-Bamboo-Lukoil, který nasadí do prvního závodu TCR čtyři vozy. Na startovní rošt v Sepangu se postaví se třemi vozy SEAT Leon Cup Racer také tým Target Competition. S jedním vozem rozšíří startovní pole týmy Engstler Motorsport a Zengö Motorsport. Divize SEAT Sport vyslala závodní vozy z Martorellu do Malajsie 18. prosince.

„Máme radost, že můžeme s vozem SEAT Leon Cup Racer nabídnout našim soukromým týmům skvělý závodní vůz pro nový mezinárodní seriál závodů TCR. Cup Racer je velmi silným vozem a naše fanoušky baví ve stále větším počtu strhujících závodů,“ říká Jaime Puig, šéf divize SEAT Sport, který zodpovídá za veškeré aktivity značky v motoristickém sportu. „V konstrukci vozu Leon Cup Racer se odráží veškeré zkušenosti divize SEAT Sport. A svými zkušenostmi podporuje i naše soukromé týmy, protože v motoristickém sportu je každý úspěch výsledkem společného úsilí. Důkazem toho je výrazné zvýšení počtu prodaných vozů Leon Cup Racer soukromým týmům v druhé sezoně tohoto závodního vozu.“

Výrazný vzhled vozu Leon Cup Racer dává na první pohled najevo jeho potenciál. Zároveň je zřejmé, že se jedná o člena rodiny Leon. Cup Racer byl vyvinut divizí SEAT Sport jako čistokrevný závodní vůz, nicméně je úzce spřízněný s vysokovýkonným vrcholným modelem SEAT Leon CUPRA, který je zárukou radosti ze sportovní jízdy na silnici.

Přečtěte si také:  F. Mareš a J. Hloušek pojedou s Peugeotem 208 R2 náročnou Rally du Var

Leon Cup Racer odpovídá pravidlům TCR svým dvoulitrovým přeplňovaným motorem o výkonu 330 k, šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, ve velkém rozsahu nastavitelným podvozkem a výkonnou závodní brzdovou soustavou, takže má nejlepší předpoklady k tomu, aby úspěšně bojoval o stupně vítězů. SEAT Sport bude soukromé týmy podporovat i během závodních víkendů.

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu řídit Cup Racer v tomto novém seriálu závodů cestovních vozů,“ říká Jordi Gené, jezdec týmu Craft-Bamboo-Lukoil. „Jako tvář značky SEAT mě pokaždé ohromuje nadšení našich fanoušků. A doufám, že tuto energii budeme opět schopni proměnit ve vítězství.“