SEAT-Arona-Facelift (2)

Jsou to už čtyři roky, kdy na český trh vstoupil malý crossover značky SEAT s označením Arona. A to už je dlouhá doba, takže se není co divit, že během letoška bude na trh uveden jeho facelift. Už je rozhodně na čase, ale jak to tak vypadá, žádné velké změny čekat nemusíme. Ty přinese až nová generace.

Fotograf magazínu Motor1.com přichytil nový SEAT Arona při zimních jízdních testech. Má stále maskovací fólii na těch místech, která projdou změnami. Přepracovaná bude přední i zadní část. I přes maskování je ale vidět, že Arona nejspíš nedostane nové světlomety ve stylu Tarraca, Leonu i Atecy. Ani maska nejspíš nebude změněna, a pokud ano, tak jen minimálně. Potvrdit to ale budeme moci až se s faceliftem pochlubí přímo sama automobilka.

Přečtěte si také:  Test SEAT Arona 1.0 TSI Xcellence (2019)

Z fotek je patrné, že nově tvarován bude minimálně přední nárazník, který má uprostřed část masky chladiče. V rozích nárazníku jsou pak upraveny otvory pro proudění vzduchu. Spekuluje se o tom, že by Arona mohla dostat aktualizovaný infotainment a lehce upravený interiér.

Co se pohonných jednotek týče, bylo by zajímavé, kdyby šel SEAT cestou nějakého hybridu. V současné době Aronu nabízí jen s benzinovými motory a také s jednotkou na stlačený zemní plyn. Podle našich informací by facelift modelu Arona měl na český trh dorazit po letošních letních prázdninách.