SEAT 20V20

Britský magazín Autocar přišel s informací, že SEAT pracuje na SUV s karoserií typu coupé. Vycházet by prý mělo z konceptu 20V20 představeného před dvěma lety.

Redaktoři britského magazínu se na novinářské prezentaci k novému modelu Arona pobavili s Dr. Matthiasem Rabe, členem představenstva zodpovědným za výzkum a vývoj, ten jim prozradil, že v roce 2020 by se měl na trhu objevit nový model s karoserií typu SUV-coupé, navíc pod novou značkou Cupra.

Velikostí by auto mělo s největší pravděpodobností odpovídat Porsche Macan, které již před časem při jedné ze svých prezentací zmínil jako vzor Luca de Meo. Macan je velikostně někde mezi již představeným SUV Ateca a chystaným větším modelem, o jehož jméně se rozhodovalo v anketě. Mimochodem finální jméno by mělo být oznámeno dnes.

Autocar také přišel s informací, že by se pod kapotou tohoto nového SUV-coupé měl nacházet plug-in hybridní pohon. Elektrifikace by totiž měla být nyní na pořadu dne, první elektromobil s logem SEAT by měl vyjet už v roce 2019.

Mathhias Rabe již dříve prozradil, že do roku 2020 chce SEAT uvést na trh šest nových modelů.