Zájem o operativní leasing na sportovní automobily značky SEAT od spuštění v lednu letošního roku neustále roste. Dosud nejvyhledávanějším modelem je Leon, který si podle interních statistik ŠkoFINu vybírá 61 % zájemců o nový vůz s financováním SEAT Olé! SPORT. Průměrný věk zájemců o tyto vozy je 31 let.

„Operativní leasing SEAT Olé! SPORT od ŠkoFINu je zaměřený na sportovně orientované řidiče. Jedná se také o nejširší spektrum nabídky sportovních vozů financovaných prostřednictvím operativního leasingu na trhu,“ říká Lukáš Cankař, vedoucí marketingu společnosti ŠkoFIN, a dodává: „Klienti mají možnost využívat nový vůz bez jakéhokoliv rizika a obměňovat jej každé dva roky.“

Lídrem je SEAT Leon Cupra

V rámci nabídky operativního leasingu pro soukromé osoby SEAT Olé! SPORT nabízí ŠkoFIN financování celkem osmi sportovních modelů. Jedná se o modely s atraktivní výbavou na přání: Leon FR 1.4 TSI 92 kW (9 499 Kč/měsíc), Leon FR 1.8 TSI 132 kW (10 999 Kč/měsíc), Leon Cupra 2.0 TSI 206 kW (12 999 Kč/měsíc se šestistupňovou mechanickou převodovkou a 13 999 Kč/měsíc se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG) a Leon ST X-PERIENCE 2.0 TDI, který je k dispozici ve dvou výkonových variantách za splátku 11 999 Kč/měsíc (110 kW s šestistupňovou mechanickou převodovkou), resp. 12 999 Kč/měsíc (135 kW se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG). „Nejoblíbenější variantou je SEAT Leon Cupra, která je dostupná ve dvou verzích – hatchback a kombi. Klienti si mohou vybrat také mezi manuální a automatickou převodovkou,“ upřesňuje Lukáš Cankař.

„Leon převzal po Ibize roli tahouna našich prodejů a je to patrné i ze zájmu našich zákazníků o vozy na operativní leasing, který kopíruje trend výrazného nárůstu poptávky po špičkových verzích a dobře vybavených modelech značky SEAT. Zákazníci oceňují rozmanitou nabídku, která zahrnuje rodinné kombi Leon ST, sportovní varianty CUPRA i všestranný Leon ST X-PERIENCE. Program financování SEAT Olé! SPORT odráží sportovní DNA značky SEAT a našim zákazníkům skýtá jedinečnou možnost, jak bez starostí a za výhodných podmínek usedat za volant praktického, komfortního a bezpečného vozu, který navíc v případě modelů CUPRA nabízí skutečně nevšední zážitky ze sportovní jízdy, jak dokazují výjimečné časy, jichž nedávno dosáhlo kombi Leon ST CUPRA na závodním okruhu v Mostě či dokonce na legendární Severní smyčce Nürburgringu,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

Přečtěte si také:  SEAT chystá facelift Arony. Výrobce auto testuje na mrazivém severu Evropy

Modelový příklad financování sportovních vozů prostřednictvím operativního leasingu

Model

Specifikace

Měsíční splátka

Ceníková cena

Leon Cupra

2.0 TSI / 280k / 6M

12 999 Kč

697 800 Kč

Leon ST x-Perience DSG

2.0 TDI 4 / 184k / DSG6 / 4Drive

13 499 Kč

800 900 Kč

Služby operativního leasingu jsou pro soukromé osoby v České republice dostupné od června loňského roku. Pro značku SEAT pak od října 2014. Základním principem a výhodou operativního leasingu je skutečnost, že klient platí pouze fixní měsíční částku, která zahrnuje všechny související poplatky spojené s provozem vozidla. „Operativní leasing je tak vhodný pro ty zákazníky, kteří třeba ještě nejsou pevně rozhodnuti, jaký vůz si koupit nebo jako v případě SEATu si chtějí vyzkoušet jeden ze sportovních modelů a rozhodnout se, zda jim toto auto vyhovuje,“ doplňuje Lukáš Cankař. Ocení jej však i řidiči, kteří chtějí mít s provozem vozu co nejmenší starosti.

seat-leon-st-cupra-n