SEAT Leon Cupra v úpravě od PP Performance nabídne 430 koní

Autor: Jan Karlík - 12. 5. 2015


SEAT Leon Cupra považujeme už v sériovém provedení za hodně schopný a dostatečně výkonný stroj. Nicméně hranice jsou tu od toho, aby se posouvaly, a tak se nejeden úpravce rozhodl podívat rychlému Leonu pod kapotu. Dnešní kousek má na svědomí společnost PP Performance.

Na nové koncernové platformě MQB vznikají poslední dobou opravdu zajímavé stroje. Tenhle za brutálním Audi TT o výkonu 600 koní sice trochu zaostává, ale pořád nad jeho parametry zůstává rozum stát. 430 koní a 530 Nm točivého momentu – to jsou parametry, které ještě v nedávné době spadaly do kategorie supersportů. Dnes v rodinném hatchbacku… Jak už bývá zvykem, největší nárůst výkonu přináší nová řídící jednotka motoru, zde však nezůstalo pouze u toho. Kompletně nové je průchodnější výfukové potrubí a také větší turbodmychadlo.

Pravděpodobně vám stejně jako nám teď plní hlavu spousta otazníků ohledně přenosu výkonu na vozovku, životnosti a další provozních strastí. To se však budeme muset nechat překvapit. Nezapomínejte ale, že se na předokolku jedná o extrémně schopné a povedené auto, které navíc „spolukraluje“ v samotném zeleném pekle. My si to navíc byli ověřit, jestli je jeho panování na Nürburgringu oprávněné a vy se máte na co těšit :)

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru