SEAT Leon Cupra Sub8: rekordman se podívá na silnice

Od Jan Karlík | 18. 8. 2014


O předokolkovém souboji o korunu krále severní smyčky Nürburgringu toho bylo napsáno už mnoho. Nebudeme se tedy rýpat v tom, za jakých podmínek, ani v tom, že Renault jel ve specifikaci, která naprsto postradá hlavní výhodu hothatchů – tedy denní použitelnost. Důležitá je jedna jediná věc, Cupra Sub8, tedy automobil ve specifikaci, pomocí které se podařilo zajet Zelené peklo za 7:58,04, se dostává na silnice a vy si ho můžete koupit.

K SEATu Leon Cupra si nyní můžete objednat Sub8 Performance Pack zahrnující účinnější a větší brzdy s 370 mm kotouči vpředu (+30 mm oproti sérii) a čtyřpístkovými třmeny Brembo a 19″ kola. Paket v Británii přijde na 2025 £ (cca 70 600,- Kč)  a přikoupit si můžete i semislicky Michelin Pilot Sport Cup 2 za 460 £, což je o 540 £ méně, než chce za stejné obutí v Británii Renault u Méganu Trophy-R. Tento paket se aktuálně nabízí jen ve Velké Británii, ale my doufáme, že to je pouze otázka času, než se dostane i k nám.

Pokud máte svoji Cupru v plánu občas trápit na okruhu, což byste určitě měli :) , zdá se tento příplatek jako velice rozumná volba.