SEAT má s novým Leonem velké plány a ještě větší očekávání. Dvě ze tří (pětidveřový a třídveřový hatchback) karosářských variant nám už ukázal, třetí a prý poslední – kombi ST – (kabrioletu se nedočkáme 🙁 ) se chystá koncem tohoto roku. Ale to nebude vše. V březnu roku 2014 má přijet varianta Cupra, o chvíli později pak ještě nejsilnější vrcholná verze Cupra R.

Podle španělského Autoblogu se v případě Leonu Cupra můžeme těšit na výkon 202 kW/275 koní a u nejsilnějšího eRka dokonce až na 221 kW/300 koní! Tyto hodnoty bude stále zajišťovat přeplňovaný benzínový čtyřválec 2,0 TSI. Minulá generace vrcholného SEATu Leon, model Cupra R je tedy výkonově slabší než pouhá Cupra v generaci nové, aktuální.

Zaslechli jsme také spekulace o tom, že se pro tyto vrcholné modely chystá pohon všech kol nebo, že Cupra se bude vyrábět i s naftovým motorem a karoserií kombi. Potvrzeno však není ani jedna z těchto zákulisních informací. Předpokládáme, že Cupra bude standardně předokolka, zatímco Cupra R dostane pohon všech kol.

V jednání je prý také návrat SEATu do světového šampionátu cestovních vozů, vedení koncernu Volkswagen k tomu však zatím souhlas neudělilo. Vše je tedy ve hvězdách…

Teaser: lcddesign.deviantart.com/-PS-