SEAT Leon Cup Racer se proháněl na Festivalu Rychlosti v Goodwoodu – video

Autor: Pavel Srp - 21. 7. 2013


Není to tak dlouho, co SEAT představil nový závodní speciál Leon Cup Racer. Před dvěma měsíci se staticky předvedl na tuningovém sraze u rakouského jezera Worthersee, ale před týdnem ukázal, co v něm vězí na letošním Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu. Při závodu do vrchu se za jeho volant posadil zkušený jezdec Jordi Gené.

SEAT Leon Cup Racer pohání dvoulitrový čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem, který se může pochlubit nejvyšším výkonem 243 kW/330 koní a maximálním točivým momentem 350 Nm. Hnací síla se přenáší prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové převodovky DSG ovládané na volantu s pomocí elektronicky řízené uzávěrky diferenciálu na přední kola. Speciální verze vozu Cup Racer pro vytrvalostní závody může být vybavena také závodní sekvenční převodovkou s řadicí pákou na středové konzole a mechanickou uzávěrkou diferenciálu.

Tuto závodní bestii si může koupit každý, kdo ze svého bankovního účtu na účet SEATu převede 70 000 Eur (bez DPH) za verzi s DSG a nebo 95 000 Eur (bez DPH) za verzi se sekvenční převodovkou a mechanickou uzávěrkou diferenciálu. Verze s převodovkou DSG bude stát 70 000 eur (bez DPH), zatímco vytrvalostní verze se sekvenční převodovkou a mechanickou uzávěrkou diferenciálu přijde na 95 000 eur (rovněž bez DPH).

Samozřejmě v Goodwoodu nebyl jen Leon Cup Racer, ale na stánku SEATu bylo možné prohlédnout si nový Leon a nový Leon SC, žluté Mii, ale třeba i závodní Ibizu SC Trophy.

TIP: Podívejte se, jak se SEAT Leon Cup Racer vyvíjel! ;)

[nggallery id=2354]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru