2022-seat_arona-spy_foto-facelift- (1)

SEAT před čtyřmi lety uvedl na trh crossover Arona. A to je právě doba, kdy obvykle výrobci představují modernizace a nejinak tomu bude i v tomto případě. Faceliftovaný crossover už výrobce testuje v mrazivém severu Evropy.

Psal se rok 2016, kdy španělský výrobce uvedl na trh své vůbec první SUV, model Ateca. O rok později začal prodávat menší crossover Arona a o další rok později, tedy 2018, přišlo největší SUV s názvem Tarraco. Zatímco Ateca už facelift před pár měsíci dostala, tak Arona ho teprve dostane. Svědčí o tom přiložené fotografie testovacích prototypů (obsáhlou fotogalerii si můžete prohlédnout na webu carscoops.com).

Přečtěte si také:  Tipy na vánoční dárky pro všechny, kteří mají rádi auta. Stylové repráky, koloběžky nebo oblečení

I když si na fotografiích můžeme prohlédnout zamaskovaný prototyp, je jasné, že design bude navazovat na již představenou Atecu. Očekávat tak můžeme přepracovanou grafiku předních i zadních světlometů, ale také nové písmo pro označení modelu. Na fotografiích je viditelný i změněný přední nárazník s upravenými nasávači vzduchu a přesunutými mlhovými světlomety.

2022-seat_arona-spy_foto-facelift-2

Zajímavý je ovšem pohled na zadní část, protože ve výrazné maskovací fólii vykukují dvě koncovky výfuku, které nevypadají úplně nefunkčně. Arona se ale asi nedočká světelného pruhu mezi zadními světlomety jako má třeba Leon, protože z fotek je vidět, že světlomety nijak propojeny nejsou.

Přečtěte si také:  Nová generace Škody Fabia zachycena jako Monte Carlo i v běžné verzi. Maskování už má méně

Co se techniky týká, očekáváme, že se pod kapotou objeví čistě benzinové i benzinové mild-hybridní jednotky, naopak zmizí naftové motory. Na jakékoliv oficiálního podrobnosti je ještě brzy, protože dříve než koncem letošního roku SEAT modernizovanou Aronu nepředstaví.