SEAT a Petr Fulín předvedli na Slovakiaringu skvělé výkony – foto + video

Autor: Pavel Srp - 19. 4. 2016


Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, předvedl se svým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer skvělé výkony i ve druhém podniku letošní sezony ETCC 2016 na okruhu Slovakiaring nedaleko Bratislavy.

„Petr Fulín prokázal se svým vozem SEAT Leon Cup Racer i na Slovakiaringu, že patří mezi absolutní špičku ve startovním poli,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Svými úctyhodnými výkony si získal srdce všech diváků.“

První závod pro českého šampiona Petra Fulína i jeho týmového kolegu Christjohannese Schreibere skončila diskvalifikací, černou vlajku ukázali oběma jezdcům komisaři v šestém kole. Jejich do té doby skvělá umístění ve startovním poli na čelních příčkách a případný bodový zisk tak vzaly za své. Diskvalifikace byla vysvětlena tím, že oběma jezdcům z aut upadly difuzory ještě před závodem, v zaváděcích kolech. Na svém facebookovém profilu to důkladněji vysvětluje přímo Petr Fulín. Za diskvalifikaci prý může ten stejný komisař, který se o ni zasloužil také na loňském závodě v Brně.

Bylo tedy nutné zabojovat v druhém závodě. Po objetí zaváděcího kola a postavení obou týmových aut na své startovací pozice na konci startovního roštu ale padlo další rozhodnutí: Vozy nemohou nastoupit ani do druhého závodu. Nakonec se ale vše povedlo a Christjohannes i Petr startovali z boxové uličky.

Stíhací jízda v druhém závodě, přinesla dvojnásobnému šampionovi čtvrté místo, jeho týmovému kolegovi šesté. „Pocit po závodě byl neuvěřitelný. Užil jsem si to a mám snad větší radost než po závodech ve Francii,“ komentuje dojem z druhého podniku sezony Fulín. Ten díky dvěma bodům z kvalifikace a pěti bodům za čtvrté místo ve druhém klání ztrácí pouze bod na první pozici průběžného pořadí po dvou podnicích letošní sezony Mistrovství Evropy cestovních vozů.

Další závody se jedou až za šest týdnů na okruhu Nürburgring Nordschleife. Před tímto podnikem se pro letošní sezonu nový Fulínův závodní vůz SEAT Leon Cup Racer konečně dostane do dílen týmu Křenek Motorsport.

Průběžné pořadí ETCC 2016 po druhém podniku sezony:

1. Peter Rikli (SUI) Honda Civic 30 bodů
2. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer 29 b.
3. Kris Richard (SUI) Honda Civic 24 b.
4. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 19 b.
5. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon Cup Racer 17 b.
6. René Münnich (GER) Honda Civic 11 b.
7. Fábio Mota (POR) SEAT Leon Cup Racer 11 b.
8. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer 8 b.
9. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer 6 b.
10. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer 4 b.
11. Wolfgang Kriegl (AUT) SEAT Leon Cup Racer 4 b.
12. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer 3 b.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru