SEAT a Ducati pojedou na plný plyn v mistrovství světa MotoGP

Autor: Tisková zpráva - 22. 1. 2017


SEAT a Ducati uzavřely jednoletou smlouvu o společné účasti v mistrovství světa MotoGP. SEAT Leon CUPRA s výkonem 300 koní, nejvýkonnější model v historii španělské značky, bude v nadcházející sezoně oficiálním vozem týmu Ducati v MotoGP. S motocykly Ducati budou závodit trojnásobný mistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska a italský jezdec Andrea Dovizioso.

Smlouva zahrnuje nejen historicky první svěření role oficiálního vozu italského týmu modelu Leon CUPRA, ale také umístění loga značky SEAT na přídi motocyklů italského výrobce, závodních kombinézách jezdců a uniformách členů týmu.

SEAT a Ducati jsou součástí koncernu Volkswagen a sdílejí společné hodnoty, mezi něž patří „dynamismus, vášeň pro design a zaměření na inovace a vyspělou techniku“, jak uvádí Antonino Labate, vedoucí strategie, obchodního rozvoje a provozních činností oddělení SEAT Sport. „Tyto hodnoty ztělesňuje také SEAT Leon CUPRA, který oslaví svůj debut jako oficiální vůz týmu Ducati v březnu během nočního závodu na okruhu Losail v Kataru,“ dodal Labate.

Obě značky se mohou pochlubit také mnoha úspěchy v motoristickém sportu. Španělská značka, reprezentovaná specializovaným oddělením SEAT Sport, získala od roku 1970 dva tituly mistra světa v závodech cestovních vozů (v letech 2008 a 2009), více než 25 titulů v soutěžích a úspěšně organizuje několik značkových pohárů na okruzích po celém světě. Italská značka motocyklů se již 14 let účastní nejvyšší kategorie motocyklových okruhových závodů MotoGP, během nichž zvítězila v 33 závodech, a 24 sezon absolvovala v mistrovství světa superbiků, přičemž během této doby vybojovala 17 titulů mistra světa v hodnocení konstruktérů. Kromě toho je zastoupena v několika dalších národních mistrovstvích. V roce 2007 zvítězil tým v mistrovství světa MotoGP s australským jezdcem Casey Stonerem.

Sportovní ředitel týmu Ducati MotoGP Paolo Ciabatti k tomu říká: „S velkou radostí vítáme SEAT jako oficiální týmový vůz pro mistrovství MotoGP 2017. Značku Ducati v něm budou reprezentovat jezdci Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso, které čeká velmi vzrušující sezona. SEAT Leon CUPRA je velmi sportovní vůz a naši jezdci i členové týmu se již nemohou dočkat na první svezení v tomto novém voze.“

SEAT Leon CUPRA o výkonu 300 koní, oficiální vůz týmu Ducati, je nejvýkonnějším modelem v historii značky se sídlem v Barceloně. A se zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,9 sekundy je také nejrychlejším vozem SEAT všech dob. Nový Leon CUPRA se objeví u prodejců v březnu a svou kombinací atraktivního designu s nejmodernější technikou dokonale ztělesňuje hodnoty značky SEAT.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru