Scion FR-S: upravená „mentolka“ s výkonem 300 koní! – video

Autor: Pavel Srp -   10. 5. 2016


Scion FR-S je pokrevním bratrem dvojčat v Evropě známých jako Toyota GT86 a Subaru BRZ. Tohle ale není to neobyčejně zábavné coupé, které vás bude bavit každičký metr vaší cesty. Tohle je opravdová bestie, která na úpravách stála více než 50 tisíc dolarů. Jde o předváděcí vozidlo, showcar společnosti Forgestar.

Tohle auto nejen, že dostalo neskutečnou barvu Tiffany blue, ale také obléká odvážný bodykit Rocket Bunny sestávající z 12 kusů doplňků a velké GT křídlo.

Design ale není jedinou změnou, výrazným posílením prošel také motor. Jeho výkon se z původních 200 koní zvedl díky přeplňování kompresorem Vortech V-3 H67BC Supercharger o polovinu, výsledkem je 300 koní. Důkladně kvůli tomu musely být upraveny vnitřnosti motoru, ale i sání a další „drobnosti“ včetně komplet nové zesílené spojky. Ani pod kapotou nebylo z designového hlediska nic ponecháno náhodě a motorový prostor byl nalakován do odvážné barvy Kandy Pink.

A protože šlo o předváděcí auto výrobce kol, muselo dostat jedny z těch nejlepších. V podbězích tak můžeme najít konkávní 19″ kola Forgestar F14 (na obou nápravách 9,5×19 palců), která jsou vyvedena v černé barvě, a pod nimiž vykukují zcela nové a pořádně velké brzdy Stoptech (přední kotouče mají průměr 355 mm).

Ani interiér neunikl důkladné úpravě. Původní palubní deska byla vyměněna za karbonovou, nový je sportovní volant, stejně jako sedadla Sparco či vícebodové bezpečnostní pásy. Kdyby vám nestačil zvuk sportovního výfukového potrubí, můžete se spolehnout na to, že díky zcela přepracované audio aparatuře si můžete poslechnout cokoliv jiného budete chtít.

Auto bylo postaveno v roce 2013 pro největší veletrh tuningu a úprav automobilů na světě SEMA Show, který se každoročně koná v Las Vegas.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *