scania-edice-25-let-na-ceskem-trhu- (1)

Podnikový fond rizikového kapitálu společnosti Scania oznámil investici ve výši 7,5 milionu eur do společnosti Scantinel za účelem financování dalšího rozvoje její speciální technologie LiDAR (Light Detection and Ranging).

Přečtěte si také:  Volkswagen, Argo AI a MOIA ukazují první prototypy ID.BUZZ pro autonomní jízdu

Scantinel Photonics GmbH je přední start-up se sídlem v Německu spadající do portfolia ZEISS Ventures, který se zaměřuje na LiDAR (Light Detection and Ranging) technologie pro detekci světla a měření vzdálenosti. Společnost vyvíjí a vyrábí FMCW (Frequency Modulated Continuous Wave) LiDAR snímače pro systémy LiDAR nové generace, jež jsou předpokladem pro dosažení vyšší úrovně automatizace. Technologie, kterou společnost Scantinel nabízí, přináší budoucím vozidlům zcela nový rozměr dat. Snímače totiž měří vzdálenost a rychlost k objektům v dosahu více než 300 metrů s vysokou úrovní integrace a snímáním bez použití jakýchkoli pohyblivých dílů.

„Budoucí výkon a bezpečnost autonomních vozidel je založena na jedinečné technologii FMCW LiDAR snímačů. Společnost Scantinel vnímáme jako technologického lídra ve svém oboru a jsme nadšeni, že můžeme sledovat tento vývoj zblízka,“ říká Christian Zeuchner, partner ve správcovské společnosti Scania Growth Capital.

Přečtěte si také:  V Monaku jezdí domíchávač Scania na bionaftu vyrobenou z řepky. I "jeho" beton je ekologický

Financování umožňuje společnosti Scantinel dále vylepšovat technologii FMCW LiDAR snímačů a komerčně implementovat tuto technologii v úzké spolupráci se zákazníky a technologickými partnery.

„Mít investora v podobě podnikového fondu rizikového kapitálu společnosti Scania nám přináší mnoho výhod a jsme rádi, že nás bude Scania Growth Capital podporovat na naší cestě trvalého růstu,“ uvádí Andy Zott, technický ředitel a spoluzakladatel společnosti Scantinel.

Přidat komentář