2021-Mercedes_AMG_GT_4dverove_kupe-facelift- (2)

Sbohem, V8! Mercedes-Benz vyřadí v Americe v roce 2022 z nabídky osmiválce

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: Mercedes-Benz - 16. 8. 2021


Daimler před nedávnem oznámil, že jeho automobilová elektrická budoucnost je blíž, než jsme si původně mysleli. Už do pár let budou mercedesy elektrické. Může za to hlavně Evropa, ale to, co se chystá na Ameriku, je poměrně zajímavé. Tam už si totiž v příštím roce nejspíše nekoupíte mercedes s osmiválcem.

Amerika vždy byla krajem V8 zaslíbeným, ale i tam se v posledních letech dějí v automobilovém průmyslu změny. Jakkoliv tam situace není tak přísná jako v EU, tamní zákonodárci – v čele s prezidentem Joe Bidenem – chtějí auta ekologičtější.

Situace je ale složitější, protože Mercedes-Benz tam auta s osmiválcem (ano, i modely AMG) nebude nabízet ne kvůli tomu, že nejsou ekologické, ale kvůli problémům v dodavatelském řetězci. Mělo by se tak stát už v modelovém roce 2022, přičemž s informací přišel magazín Motor1.com, který ji má z webu Reddit.

Omezení prodeje se má podle zveřejněných informací týkat modelů: AMG C 63, AMG GLC 63, AMG E 63, GLE 580, AMG GLE 63, AMG GLS 63, GLS 600 Maybach, G 550 a AMG G 63. V nabídce by měly osmiválce zůstat jen pro S 580 a S 580 Maybach.

Je to zatím jen spekulace, kterou Mercedes-Benz v Americe nepotvrdil. Pokud ji automobilka potvrdí, bude to s největší pravděpodobností jen dočasné, protože Američané mají velká auta s velkými motory rádi a kupují je. Na druhou stranu velkých motorů – a V8 opravdu velký motor je – bude ubývat. Vždyť i nová generace AMG C 63 vymění V8 za plug-in hybridní čtyřválec.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru