Santa Clausovy sáně jsou „out“ a zastaralé, měl by je konečně vyměnit za něco modernějšího. a proč ne třeba za Toyotu GT86, do které byl namontován motor Ferrari?

Takové auto opravdu existuje, postavil si ho profesionální drifter Ryan Tuerck. Důvod asi znáte, ale pokud byste přeci jen tápali, pak vězte, že při driftování není výkonu nikdy dostatek a čím více ho v autě máte, tím lépe. Ryan tak se svým týmem z původní zcela sériové Toyoty GT86 vyndali atmosférický čtyřválcový dvoulitr s „pouhými“ dvěma stovkami koní a nahradili ho motorem z Ferrari 458 Italia. A ten je o poznání větší, silnější a výkonnější. Jde o 4.5litrový vidlicový osmiválec s výkonem 605 koní (445 kW) při 9 000 otáčkach za minut a s 540 Nm točivého momentu. Samozřejmě to nebyla jednoduchá výměna, vždyť v Toyotě je motor vpředu a ve Ferrari vzadu, ale nakonec se povedlo a auto od začátku letošního listopadu jezdí. Teda spíš driftuje…

A tohle auto zaujalo kromě běžných lidí i Santa Clause. Ten neváhal a posadil se vedle Ryana Tuercka na místo spolujezdce. Auto samozřejmě nemohlo Santovi udělat ostudu, takže dostalo patřičné vánoční osvětlení, nechybí ani sobí paroží nebo spousta kouře od pneumatik nebo dýmovnic. Ryan si jízdu užívá a spokojeně vypadá i Santa Claus.